آمار بدهکاران کلان بانک دی اعلام شد/رئیس لسیتس خودی هستند


در فهرست اعلام شده ابربدهکاران بانک دی، نام چند شخص حقیقی و حقوقی به چشم می خورد، اما بررسی دقیق تر نشان می دهد که بیش از ۵۳۰۰ میلیارد تومان مربوط به تسهیلات اعطایی گروه مالی و اقتصادی دی و همچنین آن است. . زیر مجموعه شامل شرکت توسعه ایران مجمع با بدهی معوق معادل ۲۸۲۲ میلیارد تومان بزرگترین بدهکار معوق بانک دی است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بانک مرکزی فهرستی از بزرگترین بدهی های بانک دی را در پایان خرداد ۱۴۰۱ منتشر کرد که بر این اساس اصل (بدون سود) مطالبات معوق به بانک ساگی بیش از ۶۲۴۴ میلیارد است. تومان.

اگرچه نام برخی از اشخاص حقیقی و حقوقی در فهرست اعلام شده به چشم می خورد، اما بررسی دقیق تر نشان می دهد که بیش از ۸۵ درصد (معادل ۵۳۵۳ میلیارد تومان) رقم مذکور در اختیار گروه مالی و اقتصادی «د» و همچنین زیر مجموعه های آن قرار دارد. . در این میان شرکت توسعه ایران با مانده بدهی معوق معادل ۲۸۲۲ میلیارد تومان بزرگترین بدهکار بانک دی است.

شرکت های توسعه دنیا شهر کان، عمران و مسکن آباد روز و لیزینگ نیز در ردیف های بعدی این فهرست قرار دارند.

نکته جالبی که در مورد وام های پرداختی به شرکت های زیرمجموعه این گروه باید به آن اشاره کرد این است که نرخ سود اکثر وام های پرداختی به شرکت های گروه صفر است.

همچنین مدت قرارداد با آنها صفر ماه اعلام شده است که در عملیات بانکی جای تعجب دارد.

بدهی بانکی د

تحقیقات نشان می دهد که سه شرکت از چهار شرکت ذکر شده در بخش ساختمان و املاک فعال هستند که در سال های اخیر سود چندانی نداشته اند. بنابراین بانک دی علیرغم دریافت وام با سود صفر سود چندانی با عدم بازپرداخت آنها به دست نیاورد.

شایان ذکر است بر اساس صورت مالی اعلام شده نسبت تسهیلات غیرجاری (سررسید- مشکوک بودن) به کل موجودی تسهیلات بانک دی حدود ۴۰ درصد است که ضعیف ترین عملکرد در بین بانک های بورسی است.

لینک کوتاهاین لینک کپی شده!