آمازون خدمات بهداشتی از راه دور خود را تعطیل می کند


به گزارش واشنگتن پست، آمازون قصد دارد تا پایان سال به خدمات مراقبت از راه دور خود پایان دهد. طبق گزارش ها، این شرکت در جلسه روز چهارشنبه این تصمیم را به کارکنان اعلام کرد. انتظار می رود در نتیجه ده ها کارمند شغل خود را از دست بدهند.

آمازون بلافاصله به درخواست Engadget برای اظهار نظر پاسخ نداد. نیل لیندزی، معاون ارشد بهداشت آمازون در یادداشتی که این شرکت با The Post به اشتراک گذاشت، به کارمندان گفت: «این تصمیم ساده گرفته نشد و تنها پس از ماه‌ها بررسی دقیق اتخاذ شد. اگرچه اعضای ثبت‌شده ما بسیاری از جنبه‌های Amazon Care را می‌پسندند، اما این پیشنهاد برای مشتریان بزرگ سازمانی مورد نظر ما کافی نیست و در درازمدت کار نخواهد کرد.

تصمیم آمازون برای تعطیل کردن این سرویس غافلگیرکننده بود، زیرا این شرکت سال گذشته اعلام کرد که در حال گسترش دسترسی خود به کارگران و شرکت های بیشتری در ایالات متحده است. علاوه بر این، آدام جاسی، مدیر عامل آمازون، Amazon Care را در نامه سال ۲۰۲۱ خود به سهامداران برجسته کرد و از این پلتفرم به عنوان نمونه ای از “نوعی نوآوری تکراری” نام برد که فصل بعدی شرکت را هدایت می کند. اخیراً، این شرکت قراردادی برای خرید ارائه دهنده خدمات بهداشتی One Medical به مبلغ ۳.۹ میلیارد دلار امضا کرده است.