آیا تزریق ژل به لب عوارض دارد؟


امروزه داشتن لب هایی حجیم و خوش فرم، معیاری از زیبایی است. برخی از افراد به طور ژنتیکی از چنین لب هایی برخوردارند؛ اما تکلیف آن دسته از افراد که دارای لب های نازک و کم حجم هستند چیست؟ خوشبختانه پیشرفت علم در خصوص عمل های زیبایی و جوان سازی بیش از هر زمانی به ما کمک می کنند تا بتوانیم به آن چهره ای که می خواهیم دست یابیم. از این رو، در این مطلب سعی داریم که تمام جزئیات مربوط به تزریق ژل لب را با هم بررسی کنیم تا در نهایت بتوانید با آگاهی لازم در این خصوص تصمیم گیری نمایید.

تزریق ژل به لب ها

عواملی مانند ژنتیک و افزایش سن باعث می شوند که لب های ما نازک و کم حجم باشند. تزریق فیلر یا ژل به ما کمک می کند که به حجم و فرم مورد نظر در لب ها دست یابیم. تزریق ژل آنقدر رایج است که برخی حتی در مکان های غیر استانداری مانند آرایشگاه ها اقدام به این کار می کنند! نکته اول در تزریق ژل آن است که بدانید این روش یک متد زیبایی حساس است که باید تحت نظر پزشک متخصص و در مطب یا کلینیک های معتبر صورت گیرد. در غیر اینصورت ممکن است شاهد عوارض ناخواسته ای باشید.

در تزریق ژل علاوه بر میزان مورد نیاز فیلر تزریقی، باید به نحوه تزریق آن نیز توجه شود و پزشک با آناتومی لب ها به خوبی آشنا باشد. قرینگی هر یک از لب ها یکی از این موارد است. همچنین لب پایین از لب بالا حجیم تر و بزرگ تر است و کمی جلوتر از لب بالا قرار می گیرد. در نظر گرفتن این موارد باعث می شود تا تزریق ژل به نقاط درستی از لب صورت گیرد و در نهایت ظاهر لب ها زیبا و جذاب شود.

تفاوت ژل های لب از نظر ماندگاری

ژل های موجود در دنیا به دو دسته دائمی و موقت تقسیم بندی می شوند؛ توصیه ما به شما زیباجویان عزیز مخصوصا تجربه اولی ها، انتخاب ژل لب موقت است. درست است که ژل های دائمی یا نیمه دائمی، مدت زمان بیشتری بر روی لب می مانند و ماندگارترند؛ اما اگر شما پس از تزریق ژل لب از ظاهر لب های خود راضی نبودید، تخلیه آن دشوار است.

پیشنهاد ما به شما عزیزان، استفاده از ژل های هیالورونیک اسید است. هیالورونیک اسید در محصولات آبرسان، مرطوب کننده و مراقبت پوستی استفاده زیادی دارد. ماده‌ای قندی که یکی از اجزای تشکیل دهنده بافت پوست ما است و می تواند تا ۱۰۰۰ برابر وزن خود آب ذخیره کند. قدرت شگفت آور هیالورونیک اسید در نگهداری آب باعث می شود که هم ماده ای فوق العاده برای آب رسانی به پوست باشد و هم انتخاب بسیار خوبی برای حجم دهی به لب ها، گونه ها، چانه، فک و … باشد. ژل های هیالورونیک اسیدی ایمن هستند، ماندگاری متوسطی دارند، بعد از تزریق ظاهری طبیعی به صورت می دهند و برای پوست نیز مفید هستند.

به طور کلی اگر بخواهیم میزان ماندگاری ژل های لب را بررسی کنیم، باید به عوامل زیر بپردازیم:

  • نوع ژل مورد استفاده: مثلاً ژل های هیالورونیک اسیدی بین ۶ تا ۹ ماه ماندگاری دارند. ژل های نیمه دائمی حدود یک تا دو سال ماندگار هستند. ژل‌های دائمی مدت بسیار طولانی تری دوام دارند.
  • برند ژل مورد استفاده: شرکت های مختلف ژل هایی با فرمولاسیون های مختلف تولید می کنند. در خصوص نوع برند مناسب برای تزریق، پزشک متخصص کلینیک شما را راهنمایی خواهد کرد.
  • میزان حجم تزریق شده: هر چقدر حجم بیشتری از ژل به لب ها تزریق شود، طبیعتا بیشتر ماندگار است و به ترمیم دیرتری نیازمند است.
  • متابولیسم بدن: برخی از افراد متابولیسم سریع تری دارند و در نتیجه ژل تزریقی زودتر جذب بدن می شود.

کلینیک آذین که بهترین مرکز تزریق ژل لب در تهران است، به دلیل برخورداری از بهترین پزشکان متخصص نتایج فوق العاده طبیعی را برایتان رقم خواهد زد.

چه مقدار ژل باید به لب ها تزریق شود؟

این موضوع به خواسته شما و وضعیت فعلی لب هایتان بستگی دارد. برای بیشتر افراد یک سرنگ کافی است؛ البته در صورتی که بخواهید ظاهر طبیعی و نچرال لب ها را حفظ کنید. یک سرنگ به اندازه ای ژل دارد که بتوانیم لب ها را پر کنیم و شکل آنها از حالت طبیعی خارج نشود. حتی برای دفعات اول بهتر است که نصف سرنگ را تزریق کنیم و سپس برای تزریق نصف دیگر سرنگ، یک یا دو هفته بعد به کلینیک مراجعه کنید. برای بیشتر افراد دو سرنگ بیش از اندازه است ولی اگر به لب های خیلی حجیم علاقه دارید می توانید این کار را انجام دهید.

بهترین مارک ژل لب

رایج ترین و استاندارترین ژل ها برای تزریق به لب، ژل های هیالورونیک اسیدی برند ژوودرم از نوع اولترا پلاس و وولبلا هستند. بعد از این دو، رستیلن و رستیلن سیلک بسیار محبوب هستند. سایر برندهای ژل که کیفیت خوبی هم دارند شامل استایلج، آلاینا، رووفیل، تئوسیال هستند. در کلینیک آذین که بهترین مرکز تزریق ژل در تهران است؛ از بهترین برندهای ژل موجود در بازار استفاده می شود.

ژل های هیالورونیک اسیدی ساختاری مشابه با یکدیگر دارند ولی از نظر قوام و غلظت متفاوت هستند. انتخاب ژل لب باید به گونه ای باشد که مناسب تزریق در هر یک از بخش های بخصوص لب باشد؛ مثلاً ژل های رقیق تر را می توانیم سطحی تر تزریق کنیم تا لب را کمی حجیم تر نشان بدهیم. توجه داشته باشید که علاوه بر میزان حجم ژل تزریقی، شکل ‌دهی و مشخص کردن مرزهای لب نیز در زیبایی لب اهمیت دارند و باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشیم.

بطور کلی عوامل موثر در انتخاب مارک ژل لب عبارتند از: سن متقاضی، شکل فعلی لب ها، هدف نهایی از تزریق ژل لب و شکل هندسی و انحنای لب‌ها

مزایا و عوارض تزریق ژل لب

تزریق ژل به لب بهترین و سالم ترین عمل حجم دهی به لب ها می باشد و اکثر افرادی که از این روش استفاده کرده اند، از انجام آن رضایت کامل داشته اند و بعد از جذب ژل تزریقی خواهان تزریق مجدد شده اند. تزریق مجدد ژل باعث ماندگاری بیشتر ژل و کند شدن روند جذب آن می شود.

توصیه می‌کنیم به تزریق ژل به عنوان یک عمل زیبایی که در صورت تزریق نادرست می تواند خطرات جدی و مهمی داشته باشد، نگاه کنید. یکی از خطرات، انسداد عروقی نام دارد. در این عارضه نادر، ژل تزریق شده عروق خونی را مسدود می کند. اگر خون به بافت های لب نرسد، بافت ها می میرند و بخشی از لب از بین می رود. بنابراین در انتخاب پزشک و کلینیک دقت کافی داشته باشید و هرگز در مراکز نامعتبر اقدام به تزریق ژل لب نکنید!

پیشنهاد ما به شما، کلینیک زیبایی آذین است؛ کلینیک آذین به دلیل برخورداری از پزشکان متخصص و باتجربه، تجهیزات بروز دنیا و استفاده از برندهای معتبر ژل لب، بهترین انتخاب برای تزریق ژل لب است.

عوامل موثر در طبیعی بودن لب ها بعد از تزریق ژل

عواملی همچون میزان ژل تزریق شده، جای گذاری ژل در زیر پوست، تزریق مقطعی ژل طی ۲ الی ۳ جلسه و مهارت پزشک در تزریق ژل همگی در طبیعی و نچرال بودن نتایج تزریق موثر هستند.

نارضایتی از نتایج تزریق ژل

ممکن است که زیباجویان به دلایل مختلفی از نتایج تزریق ژل لب رضایت نداشته باشند یا به عبارتی بعد از تزریق پشیمان شوند. در صورتی که از ژل های هیالورونیک اسید استفاده کرده باشید، بعد از گذشت چند ماه، ژل ها جذب لب می شوند و نتایج در مدت زمان نسبتا کوتاهی محو می شوند. اما ممکن است که بخواهید بلافاصله نتایج بدست آمده را از بین ببرید. برای اینکار می توان از آنزیم هیالورونیداز استفاده نمود که سرعت جذب هیالورنیک اسید را افزایش می دهد و باعث محو شدن هر چه زودتر نتایج می شود.

آیا تزریق ژل به لب ها دردناک است؟

بیشتر ژل های هیالورونیک اسید حاوی داروی بی حس کننده موضعی لیدوکائین هستند. علاوه بر این می توانیم اطراف لب یک داروی بلوک کننده عصبی تزریق کنیم. به جز این می توانیم از محلول ها یا کرم های بی حس کننده نیز استفاده نماییم.

از بین راه های کاهش درد، ما کرم بی حس کننده را ترجیح می دهیم. زیرا وقتی از داروهای بلوک کننده عصبی استفاده می کنیم، شکل حرکت کردن لب ها تغییر می کند و تا چند ساعت معلوم نمی شود که لب ها به چه شکلی در آمده است. بعد از بی حس کرد لب و در هنگام تزریق، ابتدا یک سوزش خیلی جزئی، سپس کمی فشار و نهایتاً یک حس ضربانی بسیار گنگ خواهید داشت. اگر بی حسی به درستی انجام شود، نباید درد حادی احساس کنید. در مجموع اگر تزریق ها دردی داشته باشد، کاملاً قابل تحمل خواهد بود.

هزینه های تزریق ژل لب

عوامل متعددی همچون نوع ژل (موقت، دائمی یا نیمه دائمی)، برند و شرکت سازنده ژل و میزان مورد نیاز برای حجم دهی به لب ها بر هزینه های تزریق ژل تاثیرگذارند. برای دریافت هزینه دقیق بهتر است با کارشناسان کلینیک آذین در تماس باشید. نکته مهمی که درمورد هزینه تزریق ژل باید مدنظر قرار دهید این است که معمولا ماندگاری ژل های لب بین ۶ الی ۹ ماه است و پس از این مدت نتایج محو می شوند. بنابراین باید هزینه های تزریق مجدد را نیز لحاظ کنید.

منبع : کلینیک آذین