اتحادیه اروپا چندین تحقیق در حال انجام در مورد شیوه های استفاده از داده TikTok را تایید کرده است


رئیس کمیسیون اروپا، شعبه اجرایی اتحادیه اروپا، تأیید کرده است که چندین تحقیق در مورد TikTok در حال انجام است. تحقیق در مورد انتقال داده های شهروندان اتحادیه اروپا به چین و تبلیغات هدفمند برای خردسالان. این تحقیقات به دنبال این است که اطمینان حاصل شود که TikTok الزامات مقررات حفاظت از داده های عمومی (GDPR) را برآورده می کند.

اورسولا فون در لیدن در نامه‌ای که توسط کمیسر ارتباطات فدرال برندان کار به اشتراک گذاشته شده است، نوشت: «روش‌های داده TikTok، از جمله در رابطه با انتقال داده‌های بین‌المللی، موضوع چندین رسیدگی در حال انجام است. این شامل تحقیقات ایرلند می شود [کمیسیون حفاظت از داده ها] با توجه به انطباق TikTok با الزامات مختلف GDPR، از جمله در مورد انتقال داده‌ها به چین و پردازش داده‌های خردسالان، و دعاوی در دادگاه‌های هلند (به ویژه در مورد تبلیغاتی که افراد زیر سن قانونی را هدف قرار می‌دهد). و انتقال داده ها به چین).

پس از گزارش BuzzFeed News، فون در لیدن به نگرانی های مطرح شده توسط اعضای پارلمان اروپا در مورد دسترسی احتمالی مقامات دولت چین به داده های TikTok شهروندان اتحادیه اروپا پاسخ داد. روش‌های داده‌های کاربردی برای مدتی در کانون توجه اتحادیه اروپا بوده است. در اوایل سال جاری، TikTok با اجرای یک سیاست ویژه در مورد تبلیغات و محتوای مارک پس از شکایتی که برنامه را به نقض قوانین مصرف کننده اتحادیه اروپا متهم کرد، موافقت کرد.

البته، TikTok به دلیل حریم خصوصی و اقدامات امنیتی خود در آب داغ در سراسر اقیانوس اطلس بوده است. ماه گذشته، TikTok گزارش‌هایی مبنی بر برنامه‌ریزی کارکنان چینی شرکت مادر ByteDance برای ردیابی مکان برخی از شهروندان آمریکایی از طریق این برنامه را تکذیب کرد.

TikTok داده‌های خود را از کاربران آمریکایی به مرکز داده Oracle در این کشور منتقل کرده است تا مقامات نگران استفاده احتمالی از این برنامه چینی علیه شهروندان آمریکایی را آرام کند. در ماه آگوست، مشخص شد که اوراکل سیستم تعدیل محتوای TikTok و الگوریتم‌های آن را بررسی می‌کند تا مطمئن شود که در معرض تداخل چینی نیستند.

کار، کمیسیونر ارشد جمهوریخواه FCC، این ماه گفت که TikTok باید در ایالات متحده ممنوع شود. او قبلاً از اپل و گوگل خواسته بود تا TikTok را از فروشگاه های برنامه خود حذف کنند.