ادغام در واحد حقوقی بانک سپه باید قوی باشد


اولین همایش معاونان حقوقی بانک سپه با حضور مدیرعامل دکتر آیت الله ابراهیمی، اعضای هیات مدیره و هیات عامل، معاونان حقوقی، مدیران، مسئولان و حقوقدانان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سایت خبرآنلاین، دکتر آیت الله ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه در اولین همایش معاونت حقوقی این بانک ضمن تبریک فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری مالک. از شهدا، حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، یارانش شهدا نمونه های واقعی علم، ایمان هستند، او شجاعت و فداکاری خواند که درس ها و درس های بسیاری برای ما به ارمغان می آورد.
مدیرعامل بانک سپه بر لزوم برگزاری جلسات در معاونت های مختلف تاکید کرد و خاطرنشان کرد: حوزه حقوقی رکن مهمی در سازمان اقتصادی و به ویژه نظام بانکی است، بنابراین نمی توان از تلاش برای تقویت حوزه حقوقی در بانک جلوگیری کرد. . .
دکتر ابراهیمی ضمن تشریح رابطه مستقیم پیچیدگی های سازمانی با نوآوری حقوقی گفت: پیچیدگی های روزافزون حوزه کسب و کار و رفتار ذینفعان متعدد نیازمند تعمیق و نوآوری در حوزه حقوقی بانک ما است.
دکتر ابراهیمی به همکاران معاونت حقوقی جهت تدوین مفاهیم حقوقی در بانک برای جلوگیری از مشکلات توصیه می کند و تاکید می کند: ترویج مفاهیم حقوقی مرتبط با کار بانک و پیش بینی تداوم آموزش در حوزه حقوق برای کلیه کارکنان الزامی است. لازم است با برنامه ریزی منسجم بر ضعف اطلاعات اولیه و بینش حقوقی غلبه کنیم.
مدیرعامل بانک سپه با اشاره به اعتقاد به نظام اسلامی در بانک سپه گفت: همه مدیران باید در زمینه تربیت مدیر و جانشین پروری تلاش کنند و با نگاه به تقویت پتانسیل و افزایش توان، مدیریت کنند. جهاد و مدیران شایسته تا بانک آموزش ببیند.» صادرات و مدیران در کمک به توسعه کشور نقش دارند.
دکتر ابراهیمی مسئولیت نظارت و کنترل را برعهده واحد حقوقی منطقه و شرکت به عهده معاونت حقوقی قرار داد و تصریح کرد: بانک سپه باید در حوزه قانون پیشتاز نظام بانکی باشد و در زمینه حقوق. طرح تحول بانک، بانک سپه باید در حوزه قانون بانکداری نقش داشته باشد در کشور توجه کنید.
مدیرعامل بانک سپه در پایان با تاکید بر اینکه ادغام ۷ بانک کار بسیار دشواری است که با رضای خداوند و رضایت همکاران با موفقیت به پایان رسید، از کلیه کارکنان خواست تا با نیت کار در راه خدا همدردی کنند. طرح تحول راهبردی بانک سپه در افق ۱۴۰۴.