استاد آموزش آنلاین عربی برای تجارتپیدا کردن کلاس‌های زبان آنلاین و معلمان عربی که در آموزش آنلاین زبان عربی حرفه‌ای هستند و می‌توانند اطلاعات کافی در مورد تمام ظرافت‌های زبان عربی داشته باشند و بتوانند این اطلاعات را به خوبی به دانش‌آموزان منتقل کنند دشوار به نظر می‌رسد، اما نگران نباشید. برای این ماه هم طبق معمول قرار است به سراغ یکی از اساتید مجرب عربی خانم هدی مهربان برویم و سوالاتی که ممکن است ذهن شما را مشغول کرده باشد را مطرح کنیم و اطلاعات مفیدی در مورد سن ایشان جویا شویم. یادگیری زبان عربی و نحوه تدریس او .

میتونی خودتو معرفی کنی؟

اینجانب هدی مهربان، مدرس زبان عربی و دارای ۱۳ سال سابقه تدریس در زمینه تدریس زبان عربی در موسسات و آموزشگاه های مختلف، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات عرب و فوق لیسانس از دانشگاه تهران هستم. علوم و تحقیقات در سال ۱۳۶۶ ۱۹.۰۹ گرفتم و ۱۳ سال است که در مدارس و مؤسسات مختلف به صورت گروهی و خصوصی به تدریس زبان عربی می پردازم. همچنین مترجم کتاب های آموزش لهجه های عراقی هستم و در حال حاضر مشغول تدریس و ترجمه هستم.

یادگیری زبان جدید از نظر شغلی، تحصیلی و … چه مزایایی برای زبان آموز دارد؟

یادگیری زبان جدید مانند ورود به دنیایی جدید و ایجاد فرصت های جدید برای افراد و گشودن درهایی برای افراد در کار و زمینه های دیگر است که قبل از یادگیری زبان امکان پذیر نبوده و می تواند زندگی انسان را به طور کلی بسازد. تغییر دادن. همچنین به فرد امکان می دهد دوستان جدیدی از فرهنگ های مختلف پیدا کند و دیدگاه خود را در مورد زندگی تغییر دهد، و به طور کلی، یادگیری یک زبان جدید تفاوت بزرگی در زندگی یک زبان آموز ایجاد می کند.

اولین خاطرات یا تجربیات خود را از تدریس زبان عربی بنویسید.

اولین تجربه ام در آموزش زبان عربی این است که باید به سه چهار دانش آموز در کلاس زبان خصوصی آموزش بدهم و بسیار نگران هستم و می ترسم که نتوانم کارم را انجام دهم و روز اول برایم خیلی سخت است. اما هر چه زمان بگذرد و در طول روز تدریس کنم، احساس بهتری دارم و احساس می کنم می توانم آن را انجام دهم. بنابراین برای من لذت بخش تر از همیشه بود.

در مورد شغل خود یعنی معلمی چه احساسی دارید؟

اینکه بتوانم چیزی را به دیگران یاد بدهم، به خصوص زبان، که کار بسیار سختی است و می تواند زندگی افراد را به طور کلی تغییر دهد و برای پیشرفت آنها بسیار مهم است، احساس بسیار خوبی به من می دهد و وقتی نتایج موفقیت آمیز زبان آموزان را می بینم، می توانند و می تواند به خوبی با زبان های دیگر صحبت کند.

به نظر شما نقاط قوت شما در آموزش زبان عربی چیست و چه تفاوتی با سایر معلمان دارید؟

من فکر می کنم هر معلمی نقاط قوت و ضعفی دارد، اما من همیشه سعی می کنم اگر دانش آموز از زبان لذت می برد، و اگر زبان و یادگیری زبان را به عنوان یک ضرورت دوست ندارد، این علاقه را تقویت کنم. آن را ایجاد کنید. همچنین سعی می کنم از انواع روش های آموزش زبان استفاده کنم که برای زبان آموزان لذت بخش باشد و یادگیری را لذت بخش کند.

اگر معلم نبودید چه شغلی را انتخاب می کردید؟

باید معلم نمی شدم و احتمالا رشته نقاشی به خصوص هنرهای زیبا را که از سنین پایین با آن کار کرده ام انتخاب می کردم و یکی از رشته های مرتبط با نجوم و فضا را انتخاب می کردم. .

یکی از سوالات متداول زبان آموزان این است که یادگیری یک زبان جدید چقدر طول می کشد؟ چه فکری در این باره دارید؟

در پاسخ به این سوالات معمولاً به زبان آموزان می گویم که ما نمی توانیم زمان مناسبی را برای یادگیری کامل یک زبان تعیین کنیم و دقیقاً مشخص کنیم که چه زمانی می توانیم یک زبان را به طور کامل یاد بگیریم، زیرا یادگیری زبان به عوامل مختلفی بستگی دارد و بسیار متفاوت است. از فردی به فرد دیگر، اما می توان گفت زبان آموزان دو یا سه ترم تحصیلی، زمانی که به طور روزانه مدت زمان مشخصی را برای یادگیری زبان و راهی که معلم از قبل برای آنها تعیین کرده است، صرف می کنند. کلمات و عبارات برای مکالمه بسیار خوب است و همچنین می توانند جملات ساده بسازند و در مکالمات خود از آنها استفاده کنند و این می تواند شروع خوبی برای زبان آموزان باشد تا بتوانند. آرام آرام به سطوح بالاتر زبان عربی ادامه دهید.

چگونه می دانید که به زبان عربی علاقه دارید و چگونه این علاقه در شما ایجاد می شود؟

من از ابتدا ادبیات را دوست داشتم و چون زبان مادری ام عربی است به زبان و ادبیات عربی علاقه مند شدم و به زبان و ادبیات عربی بسیار علاقه مند هستم و به همین دلیل وارد این کار شدم اما وقتی شروع به تدریس کردم متوجه شدم چقدر موثر است. و جذاب تأثیر زبان ممکن است این باعث می شود که این کار را جدی بگیرم.

اولین توصیه ای که به زبان آموزان خود کردید چه بود؟

اولین چیزی که از زبان آموزان می پرسم این است که آیا می خواهند یک زبان یاد بگیرند و سپس چگونه و چگونه و چگونه راه ها یا برنامه هایی می توانند به اهداف خود برسند. یکی از مهمترین چیزهایی که زبان آموزان باید دوست داشته باشند این است که باید هر روز برای این زبان وقت بگذارند و به تدریج به یادگیری آن ادامه دهند، زیرا پشتکار و ادامه یادگیری زبان عربی بسیار مهم است و دانستن اینکه یادگیری زبان کاری طولانی و دست نیافتنی است. این امر بسیار مهم است، زیرا باعث می شود فراگیران ناامید نشوند و به تدریج مسیر خود را ادامه دهند.

آموزش زبان عربی با استاد مجرب عربی در تیکا

در نهایت، امیدواریم مصاحبه فوق با یک مدرس زبان عربی، خانم هدی مهربان، بتواند به شما در تصمیم گیری بهتر در مورد انتخاب بهترین معلم برای کلاس آنلاین زبان عربی کمک کند. اگر می خواهید سطح آموزش آنلاین زبان عربی و آموزش خصوصی زبان در آموزشگاه خصوصی آنلاین تیکا را تعیین کنید، می توانید از قسمت اساتید زبان عربی با استاد هدی مهربان تماس بگیرید. همچنین از آنجایی که پیش بینی نیاز زبان آموزان یکی از اهداف اصلی آموزشگاه زبان تیکا می باشد. بنابراین می توانید برای اطلاعات بیشتر و یا پیشنهادات خود با پشتیبانی آموزشگاه زبان تیکا تماس بگیرید. امیدواریم این پست برای شما مفید واقع شود.