استاندارد بعدی USB، USB4، سرعت موجود را حتی با کابل های قدیمی دو برابر می کند


نسخه جدید و فوق سریع USB 4 در افق وجود دارد و حتی برای استفاده از آن نیازی به خرید کابل جدید ندارید. گروه پروموتر USB اعلام کرد که نسل بعدی استاندارد USB، نسخه ۲.۰، در راه است و پهنای باند کانکتور USB 4 موجود را دو برابر خواهد کرد، از ۴۰ گیگابیت بر ثانیه به ۸۰ گیگابیت بر ثانیه.

به طور شگفت انگیزی، استاندارد جدید با کابل های USB 4 قبلی نیز سازگار است. این بدان معناست که کابل‌های USB-C با سرعت ۴۰ گیگابیت در ثانیه نیز با عرضه استاندارد جدید، سرعت بالاتری خواهند داشت. از بیانیه مطبوعاتی: “ویژگی های کلیدی راه حل به روز شده USB4 عبارتند از: عملکرد تا ۸۰ گیگابیت بر ثانیه، بر اساس معماری لایه فیزیکی جدید، استفاده از کابل های USB نوع C غیرفعال با سرعت ۴۰ گیگابیت بر ثانیه و USB فعال ۸۰ گیگابیت بر ثانیه که به تازگی تعریف شده است. کابل نوع C.”

گروه پروموتر USB توضیحی نداد که چگونه این امکان فراهم شد، اما سخنگوی این سازمان به The Verge گفت: “این یک الزام زمانی است که مشخصات جدید توسعه یابد، و جزئیات نحوه ایجاد سیگنال ۸۰ گیگابیت بر ثانیه پس از آن فاش خواهد شد. آزاد می شود.” بودن مشخصات نهایی منتشر شده است.

هنوز مشخص نیست که استاندارد جدید چه زمانی به دست مصرف کنندگان می رسد. در بیانیه مطبوعاتی خود، USB Promoter Group گفت: “به روز رسانی به طور خاص توسعه دهندگان فعلی را هدف قرار داده است”، بنابراین طولی نمی کشد که بقیه ما رایانه های خود را با اتصال فوق سریع جدید دریافت کنیم.