اصغرپور پدر «خانه هنرمند» / «ایرانشهر» از «خانه» جدا شد! – تئاتر آنلاین


مراسم معارفه مدیرعامل خانه هنرمندان ایران شامگاه ۲۱ تیرماه با حضور اهالی فرهنگ و هنر در محل این خانه برگزار شد.

به گزارش تئاتر آنلاین، رضا میرکریمی، سیفوله صمدیان، ابراهیم حقیقی، بهروز غریب پور، رضا کیانیان، ایرج راد، همایون اسعدیان، آتیلا پسیانی، رسول مدیر اجراییآمین تاریخعلیرضا تابش، قدیر آشنا، مصطفی احمدی، سید محمود رضوی، کامران ملکی، حمیدرضا نوربخش، کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی، علیرضا شجاعنوری، علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران و فرهاد توحیدی از جمله حاضران در مراسم معارفه محمدمهدی عسگرپور، مدیرعامل جدید خانه. هنرمندان ایرانی عصر یکشنبه ۲۱ تیر در تالار بتهوون می نوازند. خانه برگزار شد بودن.

در ابتدای این مراسم تصاویری از روند ساخت خانه هنرمندان و صحبت های بهروز غریب پور اولین مدیر عامل خانه هنرمندان ایران و همچنین تصاویری از برنامه های مختلف برگزار شده در این خانه در سال های اخیر منتشر شد. پخش.

سپس ایرج راد رئیس شورای عالی شورای هنرمندان به روی صحنه رفت و گفت: ۲۲ سال پیش به این فکر می کردم که چه شکلی بود که بهروز غریب پور توانست آن را اینگونه جلوه دهد. اینجا جای خاصی است. من مجری مراسم افتتاحیه اینجا هستم.

وی هشدار می دهد: تاثیر هنرمندان خانگی بر جامعه هنری بسیار زیاد بوده و هست. هدف این است اینجاست چنین فرهنگستانی باشد و دامنه فرهنگ را گسترش دهد.

راد درباره انتخاب محمدمهدی عسگرپور تاکید کرد: انتخابات بر اساس قانون اساسی، جایگاه و هدف خانه انجام شد تا افراد بافرهنگ و توانمند بتوانند به شورای عالی کمک کنند. امیدواریم خانه با همکاری هیئت مدیره و آقای عسگرپور به هدف خود برسد.

نام را در قسمت دیگری می گوید هیئت مدیره موسس خانه هنرمندان ایران صحبت کرد و گفت: اولین مدیرعامل خانه بهروز غریب پور بود که خدمات ارزنده ای در عرصه فرهنگ و هنر داشت. مدیرعامل دوم مجید جوزانی، سوم مجید سرسنگی و چهارمین مدیرعامل مجید رجبی معمار. امیدوارم خانه هنرمندان ایران با مدیریت جناب آقای عسگرپور با همکاری شورای عالی دوران شکوفایی و مقام. عالی تجربه

سپس کیوان کثیریان مجری مراسم پیرهادی نماینده مردم تهران در شورای اسلامی به نمایندگی از محمدباقر قالیباف رئیس شورای اسلامی از وی برای ارائه سخنرانی دعوت کرد. کلمه پرداخت

به محمدمهدی عسگرپور رئیس مجلس خوش آمدید

وی با اشاره به تبریک رئیس مجلس برای حضور محمدمهدی عسگرپور در خانه هنرمندان ایران، تصریح کرد: متأسفانه حوزه فرهنگ و هنر مغفول مانده است و این سال ها کمتر دغدغه این موضوع را داریم، حوزه و ما درگیر مسائل اقتصادی هستند». ما اجازه نمی دهیم در وظیفه خود برای حمایت از عرصه های فرهنگی و هنری تداوم داشته باشد. فکر می کنم فرهنگ و هنر من دولتی نیست بلکه باید از آن حمایت کرد. این حمایت در سال های اخیر کاهش یافته است.

پیرهادی وی افزود: برنامه کار می کند هفتم توسعه ادامه دارد و خانه هنرمندان می تواند در این برنامه توسعه بهترین توصیه ها را برای حوزه فرهنگ و هنر داشته باشد تا برنامه بهتر آماده شود تا کاربردی و عملیاتی شود.

خانه “پدر” می خواهد.

پس از این سخنان ابراهیم حقیقی مخالفت کرد کلمه پرداخت. وی گفت: خانه هنرمندان ۲۳ ساله شد. تسلط به زبان فارسی در منزل معنی عظمت و زمان دارد پسوند مقداری نام می توانید وزن زیادی به آنها بدهید. خانه محل امن و زندگی است و وقتی رها شود ویران می شود. خانه پدر من به شورای عالی در انتخاب محمدمهدی عسگرپور خوش آمد می گویم.

وی از آشنایی خود با اصغرپور می گوید و می افزاید: بیشتر از آن کار به اصغرپور سپرده شده است. یکی انتظار داشته باشید که کار را انجام دهد. کشتی طوفانی سینمای خانگی را به سلامت نجات داد. در مسیر مدیریت خود به گونه ای عمل کرده اند که مدیریت بهتری داشته اند. حضور چهره ها در این مراسم ها نشان می داد که با مدیریت عسگرپور خانه خود را ترک نکرده و به توانایی های خود ایمان دارند.

واقعی وی تصریح می کند: علاوه بر بودجه، اسکان هنرمندان پدری مهم است انجام دادن عسگرپور این توانایی را دارد.

نقد بهروز غریب پور ا جدایی «ایرانشهر» از «خانه هنرمند»

بهروز غریب پور سخنران بعدی این مراسم بود. وی در گفتگو با شهرداری تهران می گوید: شهرداری با جداسازی تماشاخانه ایرانشهر از خانه هنرمندان ایران اشتباه استراتژیک بزرگی مرتکب شد. چه زمانی من شهردار منطقه سبز هستم و نگذاشتم فضای تماشاخانه ایرانشهر جمعه بازار باشد.

وی با تبریک عسگرپور تاکید کرد: عقب نشینی نکنید. مطمئن شوید که در موقعیت دشواری قرار دارید، اما فردی تأثیرگذار هستید. اگر این خواب دیده شده که خانه را از ما گرفته اند، پشت بام خانه هنرمند ایران بوده است.

سپس پیام تصویری مجید رجبی معمار را پخش کنید.

شهسواری: دیدگاه حذف راه به جایی هدایت نمی شود

سپس منوچهر شهسواری، مدیرعامل خانه سینما به روی صحنه رفت و گفت: اصغرپور را سینمای کودک ما و خانه سینما می شناسند و ارزش کار او برای همه ما روشن و آشکار است.

وی گفت: اگر فرهنگ، تاریخ و تمدن و عناصر مهم به نام زبان فارسی نباشد، نام چه ارزشی دارد. بزرگترین اشتباه استراتژیک سیاستمداران نادیده گرفتن فرهنگ است. امنیت و توسعه اقتصادی بدون فراموشی وطن کجاست ممکن نیست. چگونه می توان کشور را ایمن نگه داشت وقتی شکاف های فرهنگی گسترده شد؟

شاهسوی تاکید شده: نقطه حذف راه به جایی هدایت نمی شود. حوزه فرهنگ و هنر با برنامه ها شکل نمی گیرد، بلکه با اعتماد و گفت وگو شکل می گیرد. این کار نباید با هنرمندان انجام شود ممنوع کردن صحبت کنید و ملاقات کنید

کیانیان: مانع هنر و گفتگو نشویم

رضا کیانیان آدم حرف زدن نیست. وی در ابتدای سخنان خود یادآور شد: من بچه تئاتر هستم و تئاتر با گفت و گو با مخاطب زندگی می کند. همه ما در مورد هنر صحبت می کنیم، اما هنر بدون دیالوگ بی معنی است، هنر مونولوگ.

وی خاطرنشان کرد: تک گویی در شخصیت های ما بیشتر است. بدون هنر همدیگر را نابود می کنیم زیرا ارتباط برقرار نمی کنیم. هنر و گفتگو را مسدود نکنید.

نادعلی سخنگوی شورای شهر تهران در ادامه گفت: در ابتدای دوره جدید شورای شهر خدمت به سرزمین عزیز هنرمندان ایران آمدیم. دوره اخیر مدیریت شهری شرایط سختی با منابع مالی بسیار کم دارد. تلاش ما هیچ دخالتی در عرصه فرهنگ و هنر ندارد و گفت و گو می کند.

وی هشدار می دهد: برای انتخاب مدیرعامل خانه هنرمندان اختلاف نظر وجود دارد. شهرداری تهران موظف است ارتباط خود را با خانه هنرمندان ایران حفظ کند. معتقدم شهردار محترم تهران هم می داند که تمام کارهایی که برای اعتلای جسم و روح شهر لازم است بدون هنرمندان انجام نمی شود.

روی این آن بخش از این مراسم تصاویر دیگری از فعالیت های خانه هنرمندان ایران و تماشاخانه ایرانشهر در سال های اخیر پخش شد.

سپس ایرج راد رئیس شورای عالی خانه هنرمندان ایران عنوان مدیرعاملی محمدمهدی عسگرپور را به وی اعطا کرد.

عسگرپور: برخی عمدا می خواهند افرادی درگیر حاشیه باشند

در این قسمت از عسگرپور مشکل وجود دارد کلمه پرداخت و گفت: از شورای عالی به خاطر اعتمادی که به من دارند تشکر می کنم، البته مسیر سختی است که مرا به فکر نوشتن فیلمنامه می اندازد. پیش از این کتابی با فرهاد توحیدی وجود دارد دشواری از بیا سینما بنویسیم

او هشدار می دهد: در این سال ها مدام جو را تجربه می کنیم که انگار در حال عقب نشینی هستیم. گویی هر روز در کشور به عقب می رویم، گویی حلقه مفقوده خود گفتگو است.

اصغرپور تاکید می کند: زمین هنرمندان جامعه عجیبی است کلاس این هنری است که برای من بسیار جذاب است. اهمیت خانه هنرمند از نظر جایگاه صنفی بسیار مهم است. ما باید بررسی کنیم که آیا در مسائل صنفی پیشروی می کنیم یا عقب نشینی می کنیم. برنامه پیش از ساخت یک مجموعه است نوشته شده است که همچنان شعار باقی می ماند. من مشتاقانه منتظر برنامه هستم هفتم توسعه نباید اینگونه باشد.

وی با اشاره به حاشیه سازی هایی که برای هنرمندان سینمای ایران در جشنواره کن ایجاد شد، تصریح کرد: از مسائل کلان غافل نمی شوند. موضوع تاچی ما گیج شده ایم. اتحادیه های کارگری به دلایل مختلف ناسازگار بوده اند. زمانی که قوام مجاز است کلاس هنر داده نمی شود که چگونه از هنرمند انتظار می رود مطابق با نکات مورد نظر صحبت کند یا عمل کند.

مدیرعامل خانه هنرمند ایران تصریح کرد: برخی از نام‌ها به خاطر آجری که روی آن می‌گذارند ماندگارند و برخی از نام‌ها به دلیل به هم ریختگی آجرها فراموش می‌شوند. آقای رضا میرکریمی برای جشنواره جهانی فیلم فجر زحمت زیادی کشیدند اما این تلاش به راحتی نادیده گرفته شد. من معتقدم که گروه عمداً از ما می خواهند که روی مسائل مهم و عمیق تمرکز نکنیم و درگیر خلأها نشویم.