“اطلاعات ثانویه” درباره خانواده / اجراهای مبتنی بر “حروف اضافه اجباری” است – تئاتر آنلاین


مینا میرزاآقا کارگردان «اطلاعات ثانویه» که روی صحنه تئاتر انتظامی حضور دارد، با اشاره به ویژگی های این نمایش، گفت: کارش بر اساس «افعال اجباری» است.

مینا میرزاآقا، نویسنده و کارگردان نمایشنامه «اطلاعات ثانویه» که این روزها در تئاتر انتظامی خانه هنرمندان روی صحنه است، درباره استقبال از این نمایش به تئاتر آنلاین گفت: استقبال از نمایش تا این لحظه رضایت بخش بوده است. اکنون که امیدوارم در روزهای آینده بهبود یابد.» . طبق داستان برو حضور نمایش و اینکه فضای کار تا این حد مورد توجه عموم مردم قرار می گیرد، بازخورد نسبتا خوبی را نیز از مخاطبان دریافت کرده ایم.

او در مورد فرم صحبت کرد گیر بازی توضیح داده شده است: شکل گیر و نوشتن متن یک سال و نیم طول کشیده است، به مرور زمان تغییرات زیادی کرده تا به نتیجه نهایی برسد. در ابتدای نوشتن متن با «حرف های اجباری» یا «حرف های محتمل» خیلی درگیر بودم بر این اساس که مثلاً وقوع یک رویداد می تواند رویداد دیگری را لغو کند یا باعث وقوع یک رویداد شود. علاوه بر اینکه درگیر «احتیاط اجباری» بودم، به شکل روایت اپیزودیک نیز علاقه زیادی داشتم، بنابراین از همان ابتدا می دانستم که یک نمایشنامه اپیزودیک با موضوع «شفاهی اجباری» خواهم نوشت. اما در طول امسال نیمی از نمایشنامه دچار تغییرات زیادی شد. و در نسخه نهایی شباهت هایی با بازی وجود دارد (اسباب بازی) پیدا شده است.

میرزا آقا با اشاره به اینکه این نمایش درباره خانواده است، گفت: «اطلاعات ثانویه» درباره خانواده ای است که از خواهر و برادر و روابط تشکیل شده است. خانواده نمایندگی کند. کافه باید شکل بگیرد و جریان توسط بازیگران تعریف شود و داستان در سه قسمت مستقل ثابت شود، یعنی هر قسمت می تواند یک نمایش مستقل با شروع، میانه و پایان باشد که به قسمت های قبل و بعد از آن بستگی ندارد. اما در عین حال به دلیل شکل گیری داستان به هم مرتبط هستند گیر از کافه عکس بگیر می کشتن.

این کارگردان تئاتر ادامه داد: معمولاً اولین چیزی که همه ما با آن سر و کار داریم خانواده است و من خودم به روابط خانوادگی علاقه زیادی دارم و خیلی از روابط خانوادگی را از دور دنبال می کنم، بنابراین به نوع روابطی که با خانواده است اعتقاد دارم. ” من داریم و اتفاقی که در این مورد برای هر یک از ما می افتد می تواند یک درام لذت بخش باشد. مثلاً در روابط خانوادگی با وجود عشق و علاقه ای که وجود دارد، ممکن است نوعی کنترل و تسلط وجود داشته باشد. جوی همچنین فرض کنید که چنین مشکلاتی قابل پرداخت است.

او درباره طراحی صحنه هم می گوید: طراحی تزئینی نمایش بسیار متفاوت بود. از ابتدا علاقه داشتم طراحی نمایش فضایی جدید و متفاوت داشته باشد که خوشبختانه این اتفاق افتاد زیرا افروز پرتوی طراح صحنه با اینکه سابقه تئاتر دارد اما معمار هم هست به همین دلیل کاملا آماده شده است. . دکور خلاقانه و جذاب برای بازی، کاملا مهندسی شده.

میرزا آقا در پایان با اشاره به اینکه این نمایش با هزینه شخصی خود روی صحنه می رود، هشدار داد: بازیگران نمایش همه نمایشنامه هستند، اما چون وضعیت تئاتر امروز را می دانند و متن را دوست دارند، خوب بودند. و به من اعتماد کنید و با کمترین هزینه کارم را بکنید. وقتی بازیگران بازی می کنند، برای من خیلی دردناک است ام آنها می گویند اگرچه دوست دارند حقوق معمولی دریافت کنند، اما چون متن را دوست دارند، حاضرند با شرایط کنار بیایند و در محل کار حاضر شوند.

بازیگر (به ترتیب ورود) پانته آ مرزبانیان، زهرا بهروزمنش، بهتاش آری یک شهروند است.

این نمایش تا ۱۳ تیرماه در مجموعه خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه مندان به تئاتر است.