اظهارات جنجالی روانشناس: کنار همسرتان نخوابید!


وقتی صحبت از خواب می شود، هم کیفیت و هم کمیت خواب مهم هستند. به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، برخی از افراد خوب می خوابند. شاید دلیلش این باشد که فردی که کنار شما می‌خوابد، نمی‌خوابد.

به گزارش صبح تایم به نقل از برنا، مطالعات نشان داده است که همسرانی که به تنهایی می خوابند کیفیت خواب را بهبود می بخشد.

مایر کریگر، استاد دانشگاه ییل و نویسنده کتاب «معمای خواب: چرا استراحت شب خوب برای یک زندگی سالم مهم است؟» اعتقاد بر این است که برخی از مشکلات کیفیت خواب انسان را تحت تأثیر قرار می دهد و یکی از آنها این است که چه کسی در کنار شما می خوابد و چقدر با هم می خوابید.

مشکلات خواب

کریگر می‌گوید: «مشکل این است که بسیاری از ما مشکلات خواب، از جمله بی‌قراری، پاراسومنیا (ترس از به خواب رفتن و به خواب ماندن)، آپنه خواب یا دستشویی رفتن مکرر داریم.

حالا تصور کنید یک نفر در کنار ما خوابیده است که با مشکلات مشابه ما دست و پنجه نرم می کند یا در خواب مرتب تکان می خورد یا پتوها را می کشد یا ساعت خوابش با شما یکی نیست. به این ترتیب فرصت لذت بردن از یک خواب شبانه بی دردسر را از شما سلب می کند.

بیشتر بخوانید:

هیجان روز اول رابطه را برگردانید

چرا این روزها صیغه ۹۹ ساله اینقدر محبوب شده است؟

مارلو گاریسون، مشاور جنسی و رئیس انجمن مشاوران و درمانگران آمریکا، می‌گوید که با هزاران زوجی که سعی در بهبود روابط خود دارند صحبت کرده است و دریافته است که خوابیدن مشترک (استفاده از یک تخت یک نفره در یک اتاق) به بسیاری از زوج‌ها کمک کرده است که تقویت شوند. . پیوند آنها انجام شده است.

جوزف کیلونا، روانشناس نیز نظر مشابهی دارد و معتقد است کم خوابی باعث مشکلات جسمی و روحی می شود. خوابیدن جداگانه می تواند مشکلات خواب را کاهش یا از بین ببرد. همچنین این کار در برخی موارد باعث تقویت رابطه و نجات آن می شود.

روانشناس جنجالی گفت کنار همسرت نخواب.

مزیت جدایی در خواب

وندی تروکسل، نویسنده کتاب «راهنمای زوج ها برای خواب بهتر» می گوید که معرفی جدایی در خواب باعث می شود زوج ها قدر یکدیگر را بدانند و با دیدن یکدیگر در صبح احساس بهتری داشته باشند. او معتقد بود که مثل چرت زدن است و بعد با هم می آیند.

زوج هایی که تصمیم می گیرند جدا بخوابند باید از نکات منفی آن آگاه باشند و برای آن برنامه ریزی کنند. هنین، روانشناس می گوید: «اگر یکی از طرفین نخواهد این کار را انجام دهد، جدا از هم خوابیدن می تواند مشکل ساز شود.

کارشناسان معتقدند زوج هایی که جدا از هم می خوابند ممکن است هنگام خواب احساس امنیت کمتری داشته باشند.

همچنین احتمال کاهش صمیمیت بین زوجین وجود دارد. بنابراین توصیه می شود اگر تصمیم دارید جدا از همسرتان بخوابید، حتماً نکات مثبت و منفی این کار را ارزیابی کنید و مطمئن شوید که همسرتان از این کار رضایت کامل دارد.