اعضای جدید هیات مدیره انجمن زبان شناسی معرفی شدندبر اساس گزارش ها خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به گزارش روابط عمومی انجمن زبان شناسی ایران، مجمع عمومی سالانه انجمن زبان شناسی ایران در تالار حکمت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد. شاهین نعمت زاده، رئیس انجمن با ارائه گزارش فعالیت های دوره ششم هیات مدیره گفت: در این زمان با وجود مشکلات ناشی از شیوع کرونا، فعالیت انجمن تقریباً از سر گرفته شد. انجمن در سه سال گذشته پنج همایش ملی، سه نشست نقد و بررسی کتاب، بیش از ۱۰ سخنرانی، بزرگداشت و مسابقات کتاب هایکو برگزار کرده و برنده دوره هایی شده است. جایزه دکتر مقدم نیز اعلام کرد. همچنین سه همایش ملی و ده ها کارگاه و سخنرانی با همکاری سایر دانشگاه ها برگزار شده است.

نعمت زاده از فعالیت های ویژه این دوره، تهیه برنامه راهبردی ده ساله انجمن، عضویت در مرکز بین المللی مطالعات ترمینولوژی (اینفوترم)، فراخوان جایزه دکتر ثمره برای اولین بار سخنرانی بین المللی و تشکیل ۱۰ کارگروه ویژه و برنامه ریزی برای مدرسه تابستانی ۱۴۰۱ ایراد کرد.

وی همچنین در خصوص برخی از مسائل انجمن از جمله مسائل مالی و مالیاتی، عدم پرداخت حق عضویت و عدم وجود دفتر مستقل صحبت کرد و بر لزوم همکاری و حضور همه اعضای زبانی خانواده در انجمن برای رونق بیشتر تاکید کرد. فعالیت ها.

در ادامه مسعود قیومی بازرس انجمن صورت های مالی سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ را ارائه کرد که به تایید حاضرین در جلسه رسید. علاوه بر این، روزنامه هایی که به طور گسترده برای درج آگهی با اکثریت آرا منتشر می شوند، روزنامه هستند اطلاعات اعلام کرد.

فاطمه عظیمی فرد به نمایندگی از هیئت مدیره برنامه راهبردی انجمن (۱۴۰۱-۱۴۱۰) را ارائه کرد که به تصویب حاضرین رسید.

مجمع عمومی قبل از انتخابات دو مصوبه دیگر گرفت. شرکت کنندگان با افزایش ۵۰۰۰۰ تومانی حق عضویت برای اعضای وابسته (دانشجویان تحصیلات تکمیلی)، ۱۵۰۰۰۰ تومان برای اعضای انجمن (به استثنای اعضای هیات علمی) و ۳۰۰۰۰۰ تومان برای اعضای هیات علمی از سال ۱۴۰۲ موافقت کردند.

همچنین مقرر شد با ارسال درخواست به وزارت علوم، در مصاحبه دکتری زبان شناسی و رشته های مرتبط، امتیازی برای عضویت در انجمن زبان شناسی ایران در نظر گرفته شود.

در این مجمع برنامه مدرسه تابستانی ۱۴۰۱ در روزهای ۱۶ و ۱۷ شهریور در شیراز اعلام شد.

پس از انتخاب هفتمین مدیر، نتایج به دست آمده به شرح زیر است:

عضو کلیدی
۱. دکتر آزیتا افراشی ۳۱ رای
. دکتر سیامک صاحبی ۲۷ رای
۳. دکتر مسعود قیومی ۲۵ رای
. دکتر حوریه یکشنبه ۲۵ رای
۵. دکتر احسان چنگیزی ۲۴ رای
۶. دکتر گلرخ سعیدنیا ۲۲ رای
۷. دکتر ماندانا نوربخش ۲۰ رای

اعضا در بورس
۱. دکتر فریبا پایین آمد
۲. دکتر بهزاد رهبر

بازرس
بیتا قوچانی ۱۵ رای (بازرس ارشد)
نیره جودی ۱۴ رای (بازرس علی البدل)