افتتاح پارک موزه لرستان در هفته دفاع مقدسگزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در لرستان؛ فرهاد زیویار استاندار لرستان با همراهی سرهنگ محسن رشیدی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان لرستان و سیدرضا حسینی مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری. ، چهارشنبه (۱۵ مرداد) از آخرین وضعیت پروژه در حال ساخت پارک موزه دفاع مقدس بازدید میدانی انجام و مشکلات پروژه بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

زویار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات مرصاد به ویژه شهدای لرستانی این عملیات گفت: عملیات احداث پارک موزه دفاع مقدس لرستان از سال ۱۳۹۲ آغاز شد و سال گذشته به دلیل کمبود اعتبارات مالی علیرغم سختی های فراوان. کار ۱۱ سال گذشته، پیشرفت فیزیکی پیچیده آن متوقف شد.

استاندار لرستان با بیان اینکه این مجموعه پس از موزه پارک تهران یکی از مجموعه های منحصر به فرد کشور است، افزود: سازه خوبی در قسمت های مختلف برای آن تهیه شده که در مرحله نهایی افتتاح و بهره برداری قرار دارد.

نماینده عالی دولت در لرستان با اشاره به سفر استانی رئیس جمهور محترم به استان افزود: با سفر استانی رئیس جمهور و همراهی ۲۵ میلیارد تومان تکمیل این مجموعه در دستور کار قرار گرفته است.

استاندار لرستان پیشرفت پروژه پارک موزه را بالای ۹۷ درصد عنوان کرد و افزود: پس از استقرار در این پست در تلاش هستیم تا پروژه ناتمام استان را تکمیل کنیم. باغ موزه دفاع مقدس در استان یکی از پروژه های مهم و اساسی و از پروژه های منحصر به فرد کشور است که اعتبار لازم برای تکمیل آن اختصاص می یابد.


وی افزود: امیدواریم تا یک ماه آینده کاستی های مجموعه مرتفع شود و این پروژه در هفته دفاع مقدس به بهره برداری برسد تا سرمایه های کشور برای جامعه و حمایت از آن استفاده شود. نام مقدس شهدا و مدافعان ولایت