افزایش تقاضای ارز سهمیه ای با کارت ملی استیجاری


در بازار ارز روز گذشته تعداد خریداران دلار سهمیه ای افزایش یافت و دلیل آن افزایش اختلاف قیمت بازار رسمی با بازار آزاد بود. نکته بازار ارز این است که قیمت دلار رسمی و یورو، یعنی در بازار مبادلات ملی و تنظیم شده یکسان است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، قیمت دلار در روز چهارشنبه روند صعودی داشت که روز گذشته از سوی معامله گران در کف بازار گزارش شد. این قیمت در بازار تهران و سلیمانیه وارد کانال ۳۰ شد و در هرات در سطح ۲۹۸۰۰ بسته شد.

محدوده نوسان دلار در تهران و هرات

محدوده نوسان دلار بین ۲۹ هزار و ۷۰۰ تا ۳۰ هزار و ۲۵۰ تومان بود، اما تجار به محدوده نوسان در بازار هرات توجه داشتند. دلار هرات بین ۲۹۷۰۰ تا ۳۰۰۰۰ تومان در گردش است.

اختلاف پنهانی در بازار هرات

تحلیلگران فنی از پدیده واگرایی پنهان در بازار هرات صحبت می کنند. واگرایی پنهان به معنای تضاد رفتار بین قیمت و اندیکاتور است. اگر واگرایی در اوج باشد، سیگنال نزولی محسوب می شود و بازار با احتمال ریزش مواجه می شود.

می گویند در هرات این واگرایی در راس شکل می گیرد و بازار سقوط می کند.

البته برخی از معامله گران حرفه ای معتقدند که واگرایی در بازار رنج بی معنی است. در مجموع برخی بر این باورند که اگر دلار هرات بالای ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان تثبیت شود، از فاز نزولی خارج شده است و تثبیت زیر این محدوده به معنای کاهش قیمت دلار است.

تقاضای دینار از عرضه پیشی گرفت

به گزارش Equiren، روز سه شنبه پس از بسته شدن مرز، خریداران دینار کاهش یافته و دینارهای زیادی در دست تجار باقی مانده است. با باز شدن مرز در روز چهارشنبه تعداد خریداران دینار به قدری افزایش یافت که تقاضا از عرضه پیشی گرفت و قیمت نزدیک به هزار تومان افزایش یافت. این افزایش قیمت باعث پشیمانی فروشنده در روز سه شنبه شد که مدعی فروش مجانی دینار بود.

خریداران سهمیه دلاری به دلیل افزایش…

خریداران دلار سهمیه ای افزایش یافته اند و دلیل آن افزایش اختلاف قیمت بازار رسمی با بازار آزاد است. ترکیب دلار برخلاف روزهای گذشته نوسان چندانی نداشت و طبق معمول بازار رسمی رشد قیمت چندانی را تجربه نکرد.

با افزایش قیمت دلار در بازار آزاد، این شکاف بیشتر شد و اختلاف قیمت دلار سهمیه ای با بازار به دو میلیون تومان رسید.

لینک کوتاهاین لینک کپی شده!