امضای تفاهم نامه همکاری بین ایرانسل و بنیاد علوی


ایرانسل و بنیاد علوی تفاهم نامه همکاری در حوزه محرومیت زدایی و طرح های اجتماعی امضا کردند.

به گزارش تارنمای تفاهم آنلاین، این تفاهم نامه عصر روز دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱ طی جلسه ای در ساختمان مرکزی ایرانسل مقابل آقای وحید خاوهایی، رئیس هیئت مدیره، دکتر عاطفه امرایی، معاون برنامه ریزی سازمان به امضا رسید. و نظارت فنی با مهندس رسول محمدقلی قائم مقام بنیاد علوی و دکتر بیژن عباسی مدیرعامل ایرانسل امضا شد.

بر اساس این تفاهم نامه، دو طرف در ارائه خدمات ارتباطی در زمینه محرومیت زدایی، آموزش، کارآفرینی، مهارت آموزی اقشار مختلف، تسهیل در ایجاد شبکه های توزیع محصولات دیجیتال و توسعه پایدار در مناطق محروم همکاری خواهند کرد.

بر این اساس، ایرانسل با ارائه و تسهیل خدمات و محصولات ارتباطی در مناطق هدف بنیاد علوی در چارچوب طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بسترهای ارتباطی و فناوری اطلاعات را برای کاهش شکاف دیجیتال، تسهیل می‌کند. آموزش، آموزش و کارآفرینی در مناطق محروم، ارائه مشاوره در زمینه راه اندازی بسترهای ارتباطی مورد نیاز بنیاد علوی و همچنین طراحی، تعریف و اجرای طرح های سرمایه گذاری اجتماعی شرکتی (CSI) با همکاری بنیاد علوی در این زمینه.

در این جلسه مدیرعامل ایرانسل با اشاره به اینکه با تولد ایرانسل شاهد رفع انحصارها و افزایش عرضه خدمات ارتباطی و در نتیجه کاهش قیمت سیم کارت و هزینه دسترسی به خدمات ارتباطی بودیم، گفت: ایرانسل موفق ترین پروژه محرومیت زدایی ایران». ، تاکید کرد: ایرانسل پایداری و رویکرد تجاری مسئولانه را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده و به نوعی می توان رسالت ایرانسل را «محرومیت ارتباطی» در ایران نامید.

وی با بیان اینکه ایرانسل همواره در آوردن آخرین فناوری ارتباطی جهانی به ایران پیشگام بوده و در توسعه روستایی نسل جدید فناوری ارتباطی همواره آماده حضور روستاییان عزیز است، افزود: رویکرد ایرانسل، تعامل مشترک با سهامداران و سایر ذینفعان به عمومی ایجاد کنید. ارزش این رویکرد بر استراتژی کلی مسئولیت اجتماعی ایرانسل حاکم است.

عباسی‌رند، توسعه ارتباطات روستایی، پروژه‌های درخشان مدرسه‌سازی و مدرسه‌سازی در مناطق سیل‌زده و چندین طرح اجتماعی از جمله توجه به نیازهای مشتریان ناشنوا، مسئولیت‌پذیری زیست‌محیطی، درختکاری و تلاش برای کاهش ردپای کربن از جمله اقدامات ایرانسل در این زمینه است. . مسئولیت اجتماعی در سال های اخیر سخنرانی کرد و تلاش کرد تا شکاف دیجیتالی را به عنوان یکی از مهم ترین اهدافی که ایرانسل در این زمینه با آن روبرو بود کاهش دهد.

وی با تاکید بر اینکه بسترها و اقتصاد دیجیتال نقش مهمی در آینده اقتصاد کشور خواهد داشت، توسعه زیرساخت های دیجیتال در مناطق محروم را یکی از مهم ترین الزامات کاهش شکاف دیجیتال و توسعه پایدار دانست.

مدیرعامل ایرانسل همچنین با ابراز خرسندی در زمان مهندس فتاح از توجه ویژه به محرومیت زدایی در مدیریت بنیاد علوی ابراز امیدواری کرد با همکاری علوی پروژه های جدید و گسترده تری در این زمینه اجرایی شود. پایه.

رئیس بنیاد علوی با اشاره به زیرساخت‌ها و امکانات ایرانسل در حوزه‌های مختلف ارتباطی و دیجیتال، این زیرساخت را فرصتی بی‌نظیر برای رونق کسب‌وکار در مناطق محروم خواند و خواستار افزایش پروژه‌های مشترک در این زمینه شد.

وی عدم دسترسی به امکانات ارتباطی دیجیتال در مناطق کم برخوردار را یکی از مهم ترین عوامل ایجاد و تشدید محرومیت عنوان کرد و گفت: هر چه کمبود دسترسی به امکانات ارتباطی ادامه یابد، محرومیت موجود دوچندان می شود.

خواحی با بیان اینکه حدود پنج میلیون نفر در مناطق هدف بنیاد علوی زندگی می کنند، پیشنهاد کرد کارگروه مشترکی برای استفاده از فرصت های موجود در مناطق محروم تشکیل شود تا با استفاده از دانش بنیان خدمات رسانی به ساکنان این مناطق ارائه شود. گروه

وی همچنین از توجه ویژه ایرانسل به پروژه های مسئولیت اجتماعی در مناطق محروم تشکر کرد و تاکید کرد: ایرانسل با اجرای این طرح ها استانداردهای حوزه مسئولیت اجتماعی را در کشور افزایش داده است.