امضای تفاهم نامه همکاری بین مجمع کارآفرینان و دانشکده کارآفرینی دانشگاه


مجمع تجارت ایران: صبح روز یکشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۱، حمیدرضا غزنوی، دبیرکل مجمع بازرگانی ایران و جهانگیر یدالهی، رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران، تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه آموزشی، پژوهشی، مشاوره ای امضا کردند. . و خدمات علمی

به گزارش سایت خبرآنلاین، همکاری های پژوهشی در حوزه حقوق، مسائل حقوقی و جامعه شناختی کارآفرینی، همکاری های پژوهشی در حوزه تجار بزرگ جهان و کارآفرینی در کشورهای توسعه یافته، همکاری در زمینه بازنگری در قوانین موجود و جدید. تدوین. قانون کارآفرینی و همکاری در زمینه پایان نامه کارشناسی ارشد و پایان نامه دکتری با موضوع کارآفرینی بخشی از این محور همکاری است.

در ابتدای این نشست که در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران برگزار شد، حمیدرضا غزنوی دبیرکل کانون کارآفرینان ایران با اشاره به سوابق این نهاد خصوصی و غیردولتی گفت: این انجمن در سال ۱۳۹۱ با حمایت و حمایت تولیدکنندگان داخلی تاسیس شد. مجمع برای عضویت کارآفرینان دو شرط دارد: یکی شرکت کاملا خصوصی و دیگری بیش از هزار کارمند که از این تعداد حدود ۵۰ تولیدکننده این شرایط را دارند و به عضویت مجمع در می آیند. دبیر کل مجمع کارآفرینان ایران در ادامه با اشاره به مطالعه انجام شده در این مجمع و بررسی تطبیقی ​​پیشرفت سایر کشورها، افزود: بررسی و تحقیقات مجمع نشان می دهد کشورهای توسعه یافته و همچنین کشورهایی که دارای در دو دهه اخیر رشد چشمگیری در صنعت داشته است به طوری که در تمامی این کشورها از محرکان و پیشگامان کارآفرینی حمایت شده است و نتیجه این حمایت ها رشد صنعت و اقتصاد این کشور است. به عنوان آلمان در یک برنامه پنج ساله ویژه چندین حوزه صنعتی شناسایی و به عنوان محرک معرفی می شوند و حمایت های لازم را از این محرک انجام می دهند که منجر به رشد اقتصاد کشور می شود.در ایران اگرچه روند حمایتی انجام شده است. آغاز شده و گام هایی برداشته شده است، هنوز مشکلات و مشکلات زیادی پیش روی کارآفرینان وجود دارد.
وی با اشاره به عضویت افراد شناخته شده صنعت و کارآفرینی در هیات مدیره این مجمع، درباره لزوم همکاری این مجمع و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: تجربه نشان می دهد که شکنندگی وجود دارد. . اقتصاد کشورمان به دلیل کارشکنی‌های دشمن و تحریم‌های ظالمانه در وضعیت بالایی قرار دارد و یکی از اساسی‌ترین راه‌های مقابله با این شکنندگی، فعالیت پیشران‌های اقتصادی و صنعتی است. در چنین شرایطی باید چتر حمایتی مناسبی برای کمک به کارآفرینان ایجاد کرد که اگر این اتفاق بیفتد قطعا شاهد رشد اقتصاد کشور خواهیم بود.

بخش بعدی این نشست به سخنان رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران اختصاص داشت که یداللهی با استقبال از همکاری این دانشکده و انجمن کارآفرینان ایرانی بر گسترش این همکاری ها تاکید کرد و گفت. : «دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران با سیاست و جهت گیری کلی انجمن کارآفرینان همدل است». و این تفاهم نامه را گامی مهم در جهت بهبود و گسترش این فعالیت دانست.» وی با تاکید بر اینکه آموزش در حوزه کارآفرینی یکی از مهم ترین نیازهای جامعه امروز ایران است، ادامه داد: دانشکده کارآفرینی و گروه ما علاقمند به همکاری با مجمع در زمینه امور آموزشی و پژوهشی هستند. ساخت فیلم های آموزشی و مستند از زندگی کارآفرینان یکی از موضوعات همکاری خواهد بود و این محتوا قابلیت تبدیل به دوره های آموزشی این دانشکده و به طور کلی تر، آموزش عمومی را خواهد داشت. عمومی.

یداللهی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به زنجیره تامین شرکت های عضو فروم پنگوسه ها گفت: زنجیره تامین شرکت های عضو فروم می تواند زمینه همکاری دیگر باشد و اساتید ما می توانند نقش آموزشی در آن داشته باشند. این بخش و همچنین شناسایی و معرفی شرکت های فعال در این زمینه

بخش آخر این دیدار به امضای تفاهم نامه همکاری اختصاص داشت که در آن طرفین به عزم خود برای اجرای مفاد این تفاهم نامه پرداختند و تاکید کردند که این تفاهم نامه ضمن اجرایی شدن در دو سال آینده قابل تمدید است. در سال های آینده نیز.

لازم به ذکر است بر اساس متن این تفاهم نامه، موضوع اصلی «همکاری در حوزه آموزشی، پژوهشی، مشاوره ای و خدمات علمی» است. در مورد مدت زمان تفاهم نامه در ماده سوم آمده است که این تفاهم نامه از تاریخ امضای نمایندگان دانشکده کارآفرینی و شورای کارآفرینان ایران به مدت دو سال اعتبار دارد که با توافق طرفین.”