امکان ساخت سومین فیلم «دانتون ابی» / نامه مخاطبان است – تئاتر آنلاین


جولین فلوس، خالق دانتون ابی، پیشنهاد کرده است که سومین فیلم از این مجموعه ساخته شود.

به گزارش ورایتی، در حالی که خانواده کراولی مدتی است با فیلم دوم به سینما بازگشته اند، جولیان فلوس در مورد امکان ساخت سومین دانتون ابی شوخی کرده است.

این مجموعه تلویزیونی موفق بریتانیایی که در ۵ فصل از شبکه PBS پخش شد، برای دومین بار به پرده های بزرگ راه پیدا کرد و در باکس آفیس نیز ظاهر شد.

در همین حال، جولین فلوس، نویسنده و خالق، توضیح می دهد که چرا تصمیم گرفت به جای شروع فصل هفتم، سریال را به یک فرنچایز سینمایی تبدیل کند.

فلوس در آن زمان گفت: “من فکر می کنم بازیگران به اندازه کافی سخت کار کرده اند، به خصوص از فوریه تا نوامبر، و با ساخت فیلم، تنها هشت هفته از زندگی آنها هر دو سال و نیم به آن اختصاص می یابد.” این فیلم در متروپولیتن اپرای نیویورک به نمایش درآمد.

او گفت: «این یک تعهد متفاوت است. آنها در حرفه خود بسیار موفق بودند و به شدت دوست داشتند به این فیلم نیز بازگردند. به نظر من عادلانه است.

فیلم دوم، «دانتون ابی: عصر جدید»، خانواده اشرافی کراولی را با خدمتکارانش متحد می‌کند و با خروج از ملک روستا، منظره را تغییر می‌دهد. در این فیلم نیمی از بازیگران به یک ویلای میراث خانوادگی جدید در جنوب فرانسه رفتند. این عمارت به طور مرموزی توسط لیدی ویولت کرولی (با بازی مگی اسمیت) خریداری شد.

فلوس گفت که با این جابجایی قرار است تعدادی از بازیگران را از منطقه آسایش دور کند تا فضای جدیدی ایجاد شود.

در این فیلم، هیو بونویل که همچنان نقش لرد گرانتام را بازی می کند، با افشاگری تکان دهنده ای مواجه می شود که تبار خانوادگی او را زیر سوال می برد.

این بازیگر گفت: او واقعاً دچار بحران وجودی است و باید با همسرش کورا با واقعیت های خانوادگی روبرو شود.

الیزابت مک گاورن، بازیگر نقش لیدی گرانتام در کنار بنویل، همچنین معتقد است که فیلم جدید همان چیزی است که دانتون ابی در دوران اوج خود در تلویزیون به دست آورد.

در همین حال، فیلیس لوگان، بازیگر نقش خانم هیوز، خانه دار عمارت، می پرسد: “چرا بهتر است این فیلم را به سه گانه تبدیل کنیم؟”

فلوس درباره تکمیل فیلم با ساخت فیلم سوم و تبدیل شدن به یک سه گانه گفت: «هواداران می گویند که فیلم سوم ساخته شود یا نه.

وی افزود: اگر می دانستم به شما نمی گفتم. این چیزی است که مخاطب به شما می گوید.

جولین فلوس، خالق دانتون ابی، فیلمنامه فیلم دوم را به کارگردانی سایمون کورتیس نوشت. قسمت اول ۲۰۱۹ اکران شد و با فروش داخلی ۳۱ میلیون دلاری در بریتانیا، ۹۶ میلیون دلاری در آمریکای شمالی و ۱۹۲ میلیون دلاری در سراسر جهان به یکی از موفق ترین فیلم های تجاری سال تبدیل شد.

فیلم جدید در مجموع ۷۷.۲ میلیون دلار فروخت، در حالی که تولید به دلیل قوانین تولید دوره سلطنتی به ۴۰ میلیون دلار افزایش یافت، در حالی که فیلم اول با هزینه ۲۰ میلیون دلاری ساخته شد.

دومین فیلم دانتون ابی با گذراندن سومین آخر هفته خود در سینماهای آمریکا ۳۵ میلیون دلار در این نقطه از جهان فروخت.

این فیلم ۸۶ درصد از ۱۸۰ نقد را در سایت راتون تومیتوز دریافت کرد و بیش از ۲۵۰۰ بیننده امتیاز ۹۷ درصد را به خود اختصاص دادند.