امیدوارم درخشش جوانان کاراته ایران در مسابقات جهانی


مهدی جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: آخرین باری که تیم کاراته ایران در رده سنی پایه به مسابقات جهانی اعزام شد مسابقات سال ۲۰۱۷ تنریف بود. دوره غیبت بر اساس کاراته کا انتخاب می شود، برای این تیم آرزوی موفقیت دارم.
وی ادامه داد: برای حضور در این مسابقات در مجموع دو هفته اردوی آماده سازی برگزار شد و با توجه به فاصله کم تا شروع مسابقات، بیشتر تمرینات برای آماده سازی تیم برای حضور در مسابقات طراحی شد. . ، حفظ امتیازات و سازماندهی مبارزه در مسابقات است. او رهبر آنهاست.
مربی تیم کاراته جوانان در مورد برگزاری چند دوره مسابقات انتخابی و بهترین ها برای رسیدن به تیم اصلی گفت: همانطور که در رسانه ها عنوان شد مسابقات انتخابی زیادی نداریم، بعد از مسابقات قهرمانی کشور در گلستان دو مرحله داریم. از مسابقات انتخابی و در نهایت ترکیب اصلی به مسابقات جهانی معرفی شدند. مسابقات کاراته وان که بصورت آزاد و با حضور کاراته کاهای سراسر کشور برگزار می شود را نمی توان انتخاباتی دانست. کاراته کا برتر فقط یک امتیاز کسب می کند که آن هم شرکت در مسابقات انتخابی است.
جعفری درباره پیش بینی خود از نتایج مسابقات نیز گفت: واقعاً نمی توان چیزی را پیش بینی کرد، زیرا نتایج و موفقیت در رویدادهای رسمی تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله آمادگی فنی و قدرت بدنی و شرایط است. جدول و عوامل دیگر عواملی را نیز باید در نظر گرفت. در مجموع نفرات خوبی در تیم داریم و تلاش می کنیم در مسابقات جهانی نتایج خوبی بگیریم.
وی در قسمت پایانی سخنان گفت: روز مثبت این تیم حضور کاراته کا در مسابقات است که باعث می شود اعضای تیم با آمادگی مناسب در اردو شرکت کنند و این امر برنامه تمرینی ما را ممکن می کند. خوب حتی اگر زمان محدود است.
دوازدهمین دوره مسابقات کاراته رده های سنی قهرمانی جهان از ۱۳ تا ۸ آبان ماه در شهر قونیه ترکیه برگزار می شود.