انتقاد مسیح مهاجر از رئیسی: اینکه انتقاد دولت خود را از نظام خیرخواهانه نمی دانی گمراهی است / چرا سازمان های تبلیغاتی را منحل نمی کنی؟چنین القای اینکه همه افراد خارج از این حکومت خیرخواه دولت و دولت و نظام نباشند، گمراه کننده ترین تصمیم است. اینکه یک نفر می خواهد که دولت فعلی بتواند با مشکل مقابله کند و هر کاری که می تواند برای حمایت از رئیس جمهور و دولت انجام دهد.

بر اساس این نگاه واقع بینانه، چهار نکته را با رئیس جمهور در میان می گذارم، به امید اینکه مورد توجه قرار گیرد.
۱- امروز تجمعات و تظاهرات زیادی در شهرهای مختلف توسط بازنشستگان تامین اجتماعی که به تصمیم دولت برای افزایش حقوق معترض هستند در حال برگزاری است. با شما آقای رئیس جمهور صحبت کردند و شعارهایی دادند که برخی از آنها پذیرفته نشد. از این نظر ما به آنها حق نمی دهیم، اما اصولاً ایراداتی که مبنی بر عدم رعایت قانون در تصمیم گیری در مورد میزان مستمری است، صحیح است.

۲- درست است که دولت هم مشکل مالی دارد و می خواهد از ثروت بازنشستگان برای حل مشکل استفاده کند اما لازمه مدیریت عالی کشور تصمیم دولت بر اساس اصل «الحمدالله فلاح» است. . بر اساس این اصل عقلایی، دولت باید تجهیزات غیرضروری را حذف و برای اقلام ضروری بودجه هزینه کند. می دانید که برخی ابزارها به خصوص در حوزه فرهنگ موازی کاری می کنند و خاصیت ندارند. به عنوان مثال سازمان دعوت اسلامی اکنون چه خدماتی برای فرهنگ کشور دارد تا به فعالیت خود ادامه دهد و سالانه صدها میلیارد تومان پول نقد اختصاص دهد؟ فلسفه تأسیس این سازمان در سال های اولیه پس از پیروزی انقلاب اسلامی قابل قبول است، اما این گونه دستگاه ها طبیعتاً عمر خاصی دارند و سازمان دعوت اسلامی باید پس از گذشت بیش از ۴۰ سال به هدف نهایی خود رسیده باشد. اگر هنوز نیامده است یعنی موفق نشده است و اگر آمده است طبیعتا باید با نشان دادن کارنامه موفق پایان ماموریت خود را اعلام کند.

۳. خیلی از دوستان جناب رئیس جمهور معتقدند برخی از وزرای شما ضعیف هستند. در پذیرش این واقعیت و تعمیر کابینت تردید نکنید. موفقیت شما برای غلبه بر نقاط ضعف کابینه و تقویت مداوم آنها بسیار است.

۴- عقل و دین و تجربه بر لزوم نقد مراجع تاکید دارد. دولت شما اولین دولتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود که مطبوعات را به خاطر انتقادات اقتصادی مجازات کرد. این رفتار مطابق وعده شما نیست و در شأن نظام جمهوری اسلامی نیست. به نفع شما و دولت شماست که جلوی چنین رقابت های غیر فرهنگی را بگیرید.

۲۳۳۰۲