انتقاد وزیر ارشاد از «آخرین بیانیه خانه سینما» و «فضای تروریسم رسانه ای»وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما مخالف دوقطبی شدن و افزایش تنش هستیم و نمی خواهیم حتی برای یک نفر از جامعه فرهنگی هنری مشکلی پیش بیاید.

محمدمهدی اسماعیلی درباره آخرین بیانیه خانه سینما گفت: این گفته تحلیل درستی از ماجرا نیست. تلاش ما برای بازگرداندن وضعیت عادی فرهنگ و هنر. ما با هر اقدامی که باعث قطبی شدن یا افزایش تنش شود مخالفیم.

وی ادامه داد: از هیئت مدیره خانه سینما که بیانیه ای صادر کردند می خواهیم به وظیفه تخصصی خود عمل کرده و ما را در رفع مشکل یاری کنند. استفاده از لحن غیر دوستانه کمکی نمی کند جز افزایش تنش.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه مخالف دوقطبی سازی هستیم، تصریح کرد: معتقدیم جریان اصلی هنر به جامعه پیوسته است. ما قصد داریم با صحبت با کسانی که شک دارند مشکل را حل کنیم. ما علاقه ای نداریم که حتی برای یک نفر از فرهنگ و هنرمان مشکل ایجاد کنیم. بنابراین، ما آماده گفتگو با این دوست هستیم. البته قبول دارم که فضای تروریسم رسانه ای سعی در ایجاد ابهام و دروغ داشته است و چون این را می دانیم همچنان بر گفت وگو و رفع ابهام تاکید داریم و از دوستان هنرمند خود می خواهیم به گونه ای دیگر دامن بزنند.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰