اپل آخرین آپدیت تلگرام را به دلیل مجموعه ایموجی های متحرک جدید مسدود کرد


از زمانی که اپل اپ استور را راه‌اندازی کرد، توسعه‌دهندگان کوچک و بزرگ درگیر فرآیند تأیید این شرکت شدند و برنامه‌های آن‌ها به تعویق افتاد یا به کلی حذف شدند. به گفته پاول دوروف، مدیرعامل این شرکت، اپلیکیشن پیام رسان محبوب تلگرام یک برنامه جدید است. در ۱۰ آگوست، دوروف پیامی را در کانال تلگرام خود ارسال کرد که در آن اعلام کرد که آخرین به‌روزرسانی این اپلیکیشن به مدت دو هفته در روند بررسی اپل گیر کرده است، بدون اینکه هیچ سخن واقعی از سوی شرکت مبنی بر توقف آن وجود داشته باشد.

همانطور که توسط The Verge اشاره کرد، این به روز رسانی سرانجام دیروز منتشر شد و دوروف دوباره تلگرام را برای صحبت در مورد اتفاقات رخ داده استفاده کرد. مدیرعامل شرکت اپل گفت که اپل به تلگرام گفته است که باید ویژگی جدیدی به نام Telemoji را حذف کند که دوروف آن را “نسخه متحرک وکتور با کیفیت بالا از ایموجی استاندارد” توصیف کرد. او در پست‌هایش پیش‌نمایش ظاهری آن‌ها را نشان می‌دهد – آنها شبیه به مجموعه ایموجی‌های اولیه استفاده شده توسط اپل هستند، اما با چند انیمیشن جالب که قطعا می‌توانند پیام‌رسانی را رساتر کنند.

دوروف در پست خود نوشت: «این یک حرکت گیج‌کننده از سوی اپل است، زیرا Telemoji بعد جدیدی را به ایموجی‌های استاتیک با وضوح پایین می‌آورد و اکوسیستم آن را به طور قابل توجهی بهبود می‌بخشد. هنوز کاملاً مشخص نیست که این ویژگی چگونه اکوسیستم اپل را به طور کلی غنی می کند، اما به نظر می رسد که اپل درگیر آن خواهد بود، به خصوص که تلگرام در حال حاضر مجموعه ای از ایموجی ها و استیکرها را دارد که فراتر از مجموعه استاندارد است. دوروف خاطرنشان کرد که بیش از ۱۰ بسته ایموجی جدید در آخرین به‌روزرسانی تلگرام وجود دارد و گفت که این شرکت به زمان نیاز دارد تا Telemoji را «حتی منحصربه‌فردتر و قابل تشخیص‌تر» کند.

با این حال، هنوز پیشرفت های زیادی در مورد ایموجی ها در آخرین آپدیت تلگرام وجود دارد. این شرکت می‌گوید در حال راه‌اندازی یک «پلت‌فرم ایموجی باز» است که در آن هر کسی می‌تواند مجموعه‌ای از ایموجی‌های خود را آپلود کند، افرادی که برای سرویس پریمیوم تلگرام پول پرداخت می‌کنند، می‌توانند از آن استفاده کنند. اگر کاربر ممتاز نیستید، همچنان می‌توانید شکلک‌های سفارشی را ببینید و استفاده از آنها را در «پیام‌های ذخیره‌شده» مانند یادآورها و یادداشت‌ها در برنامه آزمایش کنید. ایموجی های سفارشی همچنین می توانند تعاملی باشند – اگر روی آنها ضربه بزنید، یک واکنش متحرک تمام صفحه دریافت خواهید کرد.

برای دسترسی آسان‌تر، استیکرها، GIF‌ها و پانل‌های ایموجی با زبانه‌هایی برای هر یک از آن دسته‌های واکنش طراحی شده‌اند. این باعث می شود صفحه کلید iOS با برنامه اندروید و همچنین نسخه وب تلگرام سازگار باشد. همچنین تنظیمات حریم خصوصی جدیدی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد کنترل کنید چه کسی می‌تواند پیام‌های ویدیویی و صوتی ارسال کند: همه، مخاطبین یا هیچ‌کس. تلگرام می‌گوید که مانند سایر تنظیمات حریم خصوصی، می‌توانید «استثنا» را طوری تنظیم کنید که گروه‌ها یا افراد خاصی بتوانند «همیشه» یا «هرگز» پیام صوتی یا تصویری ارسال کنند. به روز رسانی جدید – sans Telemoji – اکنون در دسترس است.