اپل تایید کرد که آیفون‌ها به شارژر USB-C مجهز خواهند شد


هنگامی که پارلمان اروپا به تبدیل USB-C به استاندارد رایج شارژ در منطقه رای داد، مشخص بود که کدام شرکت‌ها بیشتر تحت تأثیر این فرمان قرار گرفتند. اپل، البته. اگرچه این غول فناوری از قبل مدل‌های آی‌پد با پورت USB-C دارد، اما آیفون‌هایش همچنان به کانکتور لایتنینگ نیاز دارند. در حال حاضر، گرگ جوسویاک، معاون بازاریابی جهانی اپل، در مصاحبه ای در رویداد Tech Live وال استریت ژورنال تأیید کرده است که این غول فناوری برای مطابقت با قوانین اتحادیه اروپا، به رابط USB-C روی خواهد آورد.

بدیهی است که ما باید رعایت کنیم. Joswiak در حال پاسخ به سوالی بود که توسط Joanna Stern، ستون نویس ارشد فناوری شخصی WSJ در مورد اینکه چرا اپل به سمت USB-C حرکت می کند، مطرح شده بود. اما نه قبل از اینکه در مورد تاریخچه شرکت با احترام صحبت کنیم، مانند اینکه چگونه تلفن با سمعک سازگار است و چگونه باید راه حل خود را ارائه دهد زیرا فناوری در آن زمان کار نمی کرد.

Joswiak همچنین در مورد اینکه چگونه اتحادیه اروپا ۱۰ سال پیش پذیرش micro-USB را تحت فشار قرار داد صحبت کرد. از آنجایی که بخشی از نگرانی اتحادیه اروپا این است که افراد ممکن است آداپتورها و کانکتورهای متفاوتی داشته باشند، اپل کابل ها را جدا می کند تا مردم بتوانند به راحتی آنها را جدا کنند. مدیران می گویند این اقدام به بیش از یک میلیارد نفر اجازه می دهد تا به استفاده از کابل های لایتنینگ خود به جای دور انداختن و ایجاد “انبوه زباله های الکترونیکی” ادامه دهند.

جوسویاک گفت: “مانند سایر نقاط جهان، ما چاره ای جز پیروی از قوانین محلی نداریم.” با این حال، او نگفت که آیا اپل تنها یک نسخه برای بازار اروپا خواهد ساخت و در عین حال به فروش گوشی های دارای رابط لایتنینگ در جاهای دیگر ادامه خواهد داد. او همچنین گفت که اپل فکر می‌کند این رویکرد برای محیط‌زیست و برای مشتریانش بهتر است اگر «دولت این همه اختیارات را نداشته باشد».

اپل همچنین به نگرانی های زیست محیطی برای عدم فروش آداپتورهای برق با دستگاه های جدید اشاره کرده است. این غول فناوری گفت که انجام این کار باعث صرفه جویی ۸۶۱۰۰۰ تن فلز و همچنین سوخت می شود، زیرا آیفون های بیشتری می توانند در کانتینرهای حمل و نقل جا شوند. با این حال، همه از توضیحات این شرکت راضی نیستند و اپل چندین بار در برزیل به دلیل حذف آداپتورها از بسته بندی آیفون جریمه شده است.

طبق دستورالعمل جدید اتحادیه اروپا، اپل باید آیفون و آیپدهای دارای پورت USB-C را تا پایان سال ۲۰۲۴ در این منطقه ارسال کند.