اپل ممکن است عرضه iPadOS 16 را تا اکتبر به تعویق بیاندازد


اپل تمایل دارد نرم‌افزارهای اصلی را به طور منظم عرضه کند، به‌روزرسانی‌های آیفون و آی‌پد معمولاً پس از رویداد سخت‌افزاری بزرگ سالانه در سپتامبر کاهش می‌یابد. اگرچه ممکن است امسال همه چیز متفاوت باشد. بلومبرگ گزارش می دهد که اپل ممکن است iPadOS 16 را یک ماه یا بیشتر به تاخیر بیاندازد.

مشکل اصلی ابزار چندوظیفه ای Stage Manager است که فقط در آیپدهای مجهز به M1 در دسترس خواهد بود. این به کاربر اجازه می دهد تا اندازه پنجره و همپوشانی را تغییر دهد. با این حال، کسانی که نسخه بتا را امتحان کردند، به طور کلی این ویژگی را باگ پیدا کردند.

Nathan Ingraham از Engadget در پیش نمایش iPadOS 16 خود نوشت: “در شکل ناتمام خود، Stage Manager در اطراف لبه ها کمی خشن است.” وقتی از iPad خود با نمایشگر خارجی استفاده می کنم، سیستم از کار می افتد و به ندرت من را به صفحه اصلی باز می گرداند، که بدیهی است افزایش بهره وری را از بین می برد.

گزارش‌های قبلی حاکی از آن بود که اپل در حال آماده‌سازی آی‌پدهای جدید برای اواخر امسال است، از جمله یک مدل پایه ارتقا یافته با درگاه USB-C و یک آی‌پد پرو مجهز به M2. تاخیر در iPadOS 16 می تواند به این معنی باشد که به ورود تبلت جدید نزدیک تر شده است. همانطور که بلومبرگ اشاره می کند، عقب انداختن iPadOS 16 همچنین به اپل این امکان را می دهد که iOS 16 را اولویت بندی و اصلاح کند.

با توجه به ارزشش، macOS Ventura یک Stage Manager نیز دارد. در پیش‌نمایش سیستم‌عامل خود، Devindra Hardware این ویژگی را به‌عنوان یک افزوده برجسته یافت.

انتظار می رود اپل macOS Ventura را در ماه اکتبر عرضه کند. با توجه به اینکه اپل مدت‌ها تلاش کرده است که از ایده آی‌پد به‌عنوان یک آیفون بزرگ فاصله بگیرد و آن را به یک ابزار بهره‌وری همه‌منظوره تبدیل کند، انتشار همزمان iPadOS 16 و macOS Ventura می‌تواند پیام ظریف دیگری در مورد چگونگی آن ارسال کند. . این شرکت تبلت خود را قرار می دهد.