اپل پروتکل پوشیدن ماسک را برای مقابله با کووید-۱۹ تسهیل می کند


بر اساس ایمیل داخلی تیم پاسخگویی به کووید-۱۹ که توسط The Verge مشاهده شده، اپل دیگر کارمندان شرکت را ملزم به پوشیدن ماسک در «بسیاری مکان‌ها» نخواهد کرد. در این ایمیل آمده است: «ما امروز در حال نوشتن به‌روزرسانی برای پروتکل خود هستیم. با توجه به شرایط فعلی، پوشیدن ماسک در بسیاری از نقاط دیگر الزامی نخواهد بود.

این شرکت ادامه می دهد که کارمندان می توانند در صورت تمایل به استفاده از آنها ادامه دهند. “ما می دانیم که وضعیت شخصی هر کس متفاوت است. اگر احساس راحتی می کنید، در ادامه استفاده از ماسک تردید نکنید. همچنین لطفا به تصمیم هر فرد در مورد استفاده از ماسک یا عدم استفاده از ماسک احترام بگذارید.”

طبق گزارش CDC، با وجود این واقعیت که تعداد موارد جدید روزانه در ایالات متحده اکنون بیش از ۱۱۴۰۰۰ مورد است، اپل دستور ماسک را حذف کرد. در نزدیکی مقر اپل در کوپرتینو، سیستم متروی BART سانفرانسیسکو اخیراً به دنبال گسترش سویه BA.5 کووید-۱۹، که می‌تواند از مصونیت در برابر عفونت‌ها و واکسیناسیون‌های COVID-19 گذشته جلوگیری کند، دستور ماسک خود را بازگرداند.

در اوایل سال جاری، اپل اعلام کرد که کارمندان خود را ملزم می کند تا حداقل سه روز در هفته تا ماه می در دفتر کار کنند. با این حال، او بعداً موضع خود را ملایم کرد و گفت که اگر کارمندان راحت نباشند، می توانند در خانه بمانند.