ایمیدرو; مسئولیت هدایت ساخت ۲۴ نیروگاه را بر عهده دارد


وجیه الله جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: اولین واحد تولید برق تابستان امسال وارد مدار تولید می شود و با سرمایه گذاری شرکت های بزرگ معدنی کار می کند.

به گزارش پایگاه اینترنتی تفاهم آنلاین، جعفری اظهار داشت: نیروگاه شهید باکری سمنان با ظرفیت ۳۸۰ مگاوات و سرمایه گذاری بیش از ۱۳۰ میلیون یورو تابستان امسال توسط شرکت توسعه معادن و فلزات انجام می شود.

به گفته وی، نیروگاه شهید باکری سمنان نخستین واحد نیروگاهی (گاز) بر اساس تفاهم نامه ایجاد نیروگاهی با ظرفیت ۱۰ هزار مگاوات است که بین وزارت نیرو و منابع معدنی و وزارت نیرو به بهره برداری می رسد. وزارت صنعت. ، معدن و تجارت و برق در اختیار صنعت قرار می گیرد.

جعفری گفت: با توجه به نیاز، ضرورت و اهمیت تامین برق مطمئن، مستمر و پایدار در بخش های صنعتی و معدنی و دستیابی به اهداف توسعه ای این بخش، تفاهم نامه ای برای ایجاد حداقل ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید توسط ساخت نیروگاه های جدید و تجهیز نیروگاه های موجود.» امضای یک شرکت صنعتی و معدنی بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت نیرو.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت خاطرنشان کرد: ایمیدرو به عنوان مجری و متولی این تفاهم نامه با همکاری وزارت نیرو و منابع معدنی، ساخت این میزان ظرفیت تولید برق را بر اساس دانش بومی و نگاه داخلی و مردمی هدایت کرد. و تولید خصوصی سرمایه گذاری ۷ میلیارد دلاری در بخش

ساخت ۲۴ نیروگاه در ۳ سال را هدایت می کند

رئیس هیئت مدیره ایمیدرو تصریح کرد: صنعت بزرگ معدنی برای ساخت ۱۹ نیروگاه جدید به این تفاهم نامه پیوسته است که تاکنون قرارداد ساخت حدود ۵۰۰۰ مگاوات (۸ نیروگاه) از این ظرفیت به پایان رسیده است. اجرای آن ۳ درصد پیشرفت داشته است.

وی ادامه داد: تقریباً یک هزار مگاوات ظرفیت جدید (۵ نیروگاه) در مرحله الحاق به این تفاهم نامه است تا مجموع ظرفیت نیروگاه به ۱۱ هزار مگاوات برسد. بدین ترتیب ایمیدرو ساخت ۲۴ نیروگاه با سرمایه گذاری شرکت های صنعتی و معدنی را ظرف مدت ۳ سال هدایت خواهد کرد.

جعفری یادآور شد: بر اساس دستورالعمل وزارت نیرو و منابع معدنی، احداث واحدهای تولید برق شامل یک دوره توسعه است که در این مدت پس از اخذ موافقت اصولی، مجوز اتصال به شبکه، محیط زیست، پدافند غیرعامل، تامین آب صادر می شود. و برق خواهد شد. در نهایت بر اساس این مجوز، مجوز احداث نیروگاه صادر می شود.