اینستاگرام در حال آزمایش یک اسکنر چهره با هوش مصنوعی است که می تواند سن شما را بررسی کند


اینستاگرام در حال آزمایش روش‌های جدیدی برای تأیید سن است، از جمله درخواست از فالوورها برای تضمین سن شما و حتی استفاده از هوش مصنوعی که می‌تواند سن شما را از طریق سلفی‌های ویدیویی تخمین بزند. این بخشی از تلاشی است برای اطمینان از اینکه کاربران حداقل ۱۳ سال دارند و “اطمینان حاصل شود که نوجوانان و بزرگسالان در تجربه ای مناسب برای گروه سنی خود هستند.”

برای سیستم «تامین اجتماعی»، اینستاگرام از سه فالوور درخواست کرد که برای تأیید سن کاربر متقابلاً پاسخ دهند. این فالوورها باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند و سه روز فرصت دارند تا به درخواست پاسخ دهند. همچنین کاربران می توانند سن خود را با تصویر کارت شناسایی تایید کنند.

بخش هوش مصنوعی از شما می‌خواهد که یک سلفی ویدیویی، متای اینستاگرام بگیرید و آن را با شرکتی به نام Yoti به اشتراک بگذارید (اطلاعات دیگری به Yoti ندهید، فقط تصویر را بگویید). اینستاگرام در یک پست وبلاگی اعلام کرد: فناوری Yoti سن شما را بر اساس ویژگی‌های صورت و سهامی که با ما انتظار می‌رود تخمین می‌زند. متا و UTI تصویر را حذف می کنند. “این فناوری نمی تواند هویت شما را تشخیص دهد – فقط سن شما.”

با وجود این تضمین ها، این سیستم قطعا بحث برانگیز خواهد بود. بسیاری از کاربران به داده های فیس بوک و اینستاگرام اعتماد ندارند. علاوه بر این، هوش مصنوعی Yoti Age Detection بسته به جنسیت، محدوده سنی و رنگ پوست شما خطاهای بزرگتری دارد.

ربات توماس، یکی از بنیانگذاران Yoti، سال گذشته به Wired گفت که سیستم Yoti قبلا توسط دولت های بریتانیا و آلمان برای شناسایی سن با استفاده از یادگیری عمیق پس از آموزش در “صدها هزار” تصویر استفاده شده بود. با این حال، مانند هر شبکه عصبی دیگر، مانند یک جعبه سیاه کار می کند، بنابراین حتی شرکت ها دقیقا نمی دانند کدام ویژگی های صورت کار می کنند. Yoti یک نسخه نمایشی YouTube (بالا) دارد که در آن برای کاربران جوان آرایش می کند تا ببیند آیا سیستم هنوز می تواند سن صحیح را حدس بزند یا خیر.

شما می توانید سعی کنید سن خود را تخمین بزنید – متوجه می شوم که وقتی عینکم را برمی دارم، جوان تر هستم (چهار سال)، بنابراین مسافت پیموده شده شما می تواند متفاوت باشد. به طور کلی، هنگام استفاده از صورت زنان با پوست تیره، کمترین دقت (بعلاوه منهای ۳.۹۷ سال) و بیشترین دقت (۲.۳۸ سال) هنگام استفاده از صورت مردان با پوست روشن روشن است.

اینستاگرام می گوید قصد دارد از هوش مصنوعی برای درک سن افراد استفاده کند تا «مثلاً از دسترسی نوجوانان به دوستیابی فیسبوک، بزرگسالان از ارسال پیامک به نوجوانان و کمک به نوجوانان برای دریافت محتوای تبلیغاتی محدود جلوگیری کند». به نظر می رسد این تنها آغاز است، زیرا این شرکت قبلاً گفته است که قصد دارد استفاده خود را “به طور گسترده در فناوری” گسترش دهد.