بارندگی در این استان/ گرمترین و سردترین استان کدام استان است؟


صادق ضیائیان افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه پیش یابی هواشناسی امروز (۲۲ آبان) سامانه بارشی در شرق کشور فعال است و به تدریج از مرز شرقی خارج می شود.

وی افزود: بنابراین امروز در جنوب بوشهر و استان فارس در برخی مناطق هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان، شرق یزد، خراسان جنوبی، خراسان رضوی بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد خواهد بود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات جوی، در سواحل شرقی دریای خزر هوای ابری و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: شنبه (۲۳ آبان ماه) با گذر موجی از شمال شرق کشور در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان و ارتفاعات شرقی البرز وزش باد و باران خواهد بود. همچنین در ارتفاعات استان های هرمزگان، کرمان و شمال سیستان و بلوچستان حوادث پراکنده.

ضیائیان خاطرنشان کرد: روز یکشنبه (۲۴ آبان) در شرق کشور بارش پراکنده باران و وزش باد پیش بینی می شود و به آرامی با وزش باد شمالی از طریق دریای خزر، بارش باران و وزش باد و کاهش نسبی دما در شرق آغاز می شود. اردبیل، گیلان و مازندران و دریای خزر.

بارندگی در این استان/ گرمترین و سردترین استان کدام استان است؟

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات جوی، دوشنبه (۲۵ آبان) در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود و بارندگی ها افزایش می یابد. در سواحل شمالی و با گذر متناوب امواج تراز میانی از سمت شمال کشور، در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی در ارتفاعات بارش باران و برف پیش بینی می شود.

وی افزود: سه شنبه (۲۶ آبان) در شمال غرب، گیلان، دامنه های زاگرس در غرب و دامنه های جنوبی البرز در قزوین و البرز ابرانکی بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

ضیائیان در پایان خاطرنشان کرد: طی روزهای شنبه و یکشنبه شرق خلیج فارس مواج خواهد بود.

ضیائیان درباره وضعیت جوی تهران در دو روز آینده نیز اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۲۳ آبان) کمی ابری تا نیمه ابری همراه با مه صبحگاهی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر ۲۰ درجه پیش بینی می شود. درجه سانتیگراد و در روز یکشنبه (۲۴ آبان) مه صاف و محلی گاهی وزش باد با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان درباره سردترین و گرمترین نقاط کشور گفت: امروز و فردا (۲۳ و ۲۴ آبان ماه) بندرعباس با دمای ۳۰ و ۳۱ درجه سانتیگراد گرمترین مرکز استان و شهرکرد سردترین مرکز استان است. . دما -۱ و ۳ درجه سانتیگراد.

۲۳۳۲۳۳