بازیگر عصر طلایی هالیوود در سن ۹۶ سالگی درگذشت – تئاتر آنلاین


آنجلا لنزبری بازیگر مشهور هالیوود با سابقه ۷۵ سال کار در هالیوود و موفقیت چشمگیر در تئاتر، سینما و تلویزیون در سن ۹۶ سالگی درگذشت.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، آن جالا لنزبری دیروز سه شنبه، پنج روز قبل از تولد ۹۷ سالگی اش، در خانه اش در لس آنجلس درگذشت.

او ۳ بار نامزدی اسکار را در کارنامه خود داشت، ۷ جایزه تونی را برای بازی روی صحنه و با ۱۲ نامزدی جایزه گرفت. موضوع او برای بازی تلویزیونی خود رکورددار بازیگری زن در این عرصه است.

او موفق ترین موفقیت را در صفحه تلویزیون کوچک به دست آورده و به چهره ای آشنا در سراسر جهان تبدیل شده است. او در سال ۱۹۸۴ نقش جسیکا را بازی کرد فلچر رمان نویس معمایی جنایی در سریال «قتل نوشت» به مدت ۱۲ فصل مهمان خانه مردم شد و برای این سریال ۴ جایزه گرفت. طلا کره زمین به دست آورده.

لنزبری با اولین بازیگری اش در نوجوانی مثل من و چارلز بو و اینگرید برگمن در فیلم «چراغ گاز» ساخته جورج کوکور بازی در سال ۱۹۴۴، نامزدی اسکار را به دست آورد.

او با سومین فیلم خود “تصویر دوریان گری” در سال ۱۹۴۵، نامزدی اسکار دیگری برای بازیگری نقش مکمل مرد و سپس در فیلم هایی مانند “.سامسون و دلیل“، “سه تفنگدار”، “تا ابرها دور شوند” و درام دهه. ۱۹۵۰ مانند “تابستان گرم و طولانی” و “تاریکی او در “بالای نردبان” بازی می کند و در “کاندیدا” بازی می کند منچوریاو برای سومین بار نامزد اسکار شد.

این بازیگر یک جایزه اسکار افتخاری در سال ۲۰۱۳ و یک جایزه یک عمر دستاورد از انجمن بازیگران سینما در سال ۱۹۹۷ و یک جایزه یک عمر دستاورد از بفتا دریافت در سال ۲۰۰۳. جایزه و جوایز یک عمر دستاورد تونی اولیویه جوایز بسیار دیگری نیز در کارنامه کاری خود دارد.

لهستانی است لنزبری او در لندن و فرزند یک مادر به دنیا آمد زبان ایرلندی او خودش بازیگر است و چندین بار در پایان غرب لندن روی صحنه بود.