برخی از پزشکان از دارو به سوپرمارکت ها نقل مکان می کنند. حقوق پزشک چقدر است؟علی سالاریان در پاسخ به ماجرای درآمدهای نجومی جامعه پزشکی گفت: اصلا اینطور نیست و باید تصور عمومی از درآمد پزشکان به روز شود. در سال های اخیر شاهد افتتاح دفتر بسیار کمی در سراسر کشور بوده ایم.

وی گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰۰۰ پزشک از دانشگاه های علوم پزشکی فارغ التحصیل شده اند. اکنون برخی از فارغ التحصیلان پزشکی به مشاغل دیگری می روند. بعضی از پزشکان ما سوپرمارکت دارند یا اگر کار خدماتی دارند مفیدتر از پزشکی است و این قابل اثبات است.

نکات موازی: در بیمارستان های دولتی دولتی، جراحان عمومی کمتر از ۱۰ میلیون تومان در ماه درآمد دارند.

وی تصریح می کند: دستمزد جراح عمومی برای جراحی آپاندیس زیر ۱۰۰ هزار تومان و درآمد پزشک از هر ویزیت کمتر از ۱۰ هزار تومان است مگر اینکه ماهانه چند ویزیت انجام دهد.

سالاریان با بیان اینکه بخش زیادی از درآمدها مشمول مالیات است، گفت: درآمد خالص پزشکان باید مبنای محاسبه مالیات باشد نه آنچه به حساب آنها می رود.

وی ادامه داد: در مطب خصوصی باید گفت که خرید دستگاه ام آر آی میلیون ها یورو هزینه دارد اما ام آر آی برای پزشک ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان هزینه دارد، فقط هزینه استهلاک و نگهداری از این بیشتر است. .

سالاریان گفت: میزان پرداختی به پزشکان عمومی در بیمارستان های دولتی از ۶ تا ۷ میلیون تومان در ماه و در روستاهای دورافتاده تا ۲۰ میلیون تومان شروع می شود.

من هستم