برنامه رقابت‌های والیبال قهرمانی نوجوانان دختر آسیا اعلام شد


به گزارش خبرگزاری مهر، چهاردهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان دختر زیر ۱۸ سال آسیا از ۱۶ تا ۲۳ خرداد با ۳۵ دیدار به میزبانی شهر ناخون پاتوم تایلند برگزار خواهد شد.

در مرحله گروهی این رقابت‌ها ۱۱ تیم در قالب دو گروه با هم به رقابت خواهند پرداخت و شاگردان میترا شعبانیان سرمربی تیم ملی نوجوانان دختر ایران در گروه A با تیم‌های ازبکستان، تایلند، کره جنوبی و استرالیا هم‌گروه هستند.

در گروه B نیز تیم‌های ژاپن، چین، چین‌تایپه، فیلیپین، هند و قزاقستان با یکدیگر رقابت‌ خواهند کرد. تیم ملی نوجوانان دختر ایران در دیدار افتتاحیه این رقابت‌ها به مصاف استرالیا می‌رود.

کنفدراسیون والیبال آسیا برنامه مرحله گروهی این رقابت‌ها را که در یک سالن برگزار می‌شود، اعلام کرد که به وقت تهران به قرار زیر است:

* دوشنبه ۱۶ خرداد:

استرالیا – ایران؛ ساعت ۶:۳۰
قزاقستان – چین تایپه؛ ساعت ۹
فیلیپین – هند؛ ساعت ۱۱:۳۰
تایلند – ازبکستان؛ ساعت ۱۴
چین – ژاپن ؛ ساعت ۱۶:۳۰

* سه‌شنبه ۱۷ خرداد:

کره جنوبی – ازبکستان؛ ساعت ۶:۳۰
فیلیپین – قزاقستان؛ ساعت ۹
ژاپن – هند؛ ساعت ۱۱:۳۰
استرالیا – تایلند؛ ساعت ۱۴
چین – چین‌تایپه؛ ساعت ۱۶:۳۰

* چهارشنبه ۱۸ خرداد:

هند – قزاقستان؛ ساعت ۶:۳۰
کره‌جنوبی – استرالیا؛ ساعت ۹
چین – فیلیپین؛ ساعت ۱۱:۳۰
ایران – تایلند؛ ساعت ۱۴
چین‌تایپه – ژاپن؛ ساعت ۱۶:۳۰

* پنجشنبه ۱۹ خرداد:

ازبکستان – استرالیا؛ ساعت ۶:۳۰
چین – هند؛ ساعت ۹
ژاپن– قزاقستان؛ ساعت ۱۱:۳۰
چین‌تایپه – فیلیپین؛ ساعت ۱۴
ایران – کره‌جنوبی؛ ساعت ۱۶:۳۰

* جمعه ۲۰ خرداد:

فیلیپین – ژاپن ساعت ۶:۳۰
ایران – ازبکستان ساعت ۹
قزاقستان – چین ساعت ۱۱:۳۰
تایلند – کره‌جنوبی ساعت ۱۴
چین‌تایپه – هند ساعت ۱۶:۳۰

روز شنبه ۲۱ خردادماه تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها استراحت دارند.

مراحل نیمه‌نهایی و نهایی این مسابقات نیز روزهای یکشنبه و دوشنبه ۲۲ و ۲۳ خردادماه پیگیری خواهد شد. در مرحله نیمه‌نهایی تیم‌های اول و دوم دو گروه مقدماتی برای رتبه‌های اول تا چهارم به مصاف یکدیگر می‌روند و تیم‌های سوم تا ششم نیز برای جایگاه‌های پنجم تا یازدهم با هم مسابقه خواهند داد.

چهاردهمین و آخرین اردوی آماده‌سازی تیم ملی والیبال نوجوانان دختر از پنجم خردادماه آغاز می‌شود که متصل به اعزام است.