برند گوچی پرداخت با ارز دیجیتال را می پذیرد


برند لوکس ایتالیایی گوچی به تازگی اعلام کرده که شروع به پذیرش پرداخت با ارزهای دیجیتال در برخی از فروشگاه‌هایش در آمریکا خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، برند ایتالیایی تولید پوشاک «گوچی» نیز تبدیل به یکی از برندهایی شد که برای پرداخت، رمزارزها را نیز پذیرش می‌کند.

طی مدت اخیر، شرکت‌ها و برندهای بیشتری به جمع پذیرندگان رمزارز پیوسته‌اند؛ به‌طوری که غول بانکداری آمریکا هم به همین پشتوانه وام می‌دهد.

حال برند ایتالیایی معروف تولید پوشاک هم به این قافله پیوسته است.

گزارشات حاکی از این هستند که برند ایتالیایی گوچی، سرویس پرداخت از طریق رمزارزها را در اختیار مشتریان برخی از فروشگاه‌های آمریکایی خود قرار داده است.

مشتریان آزاد هستند که از میان رمزارزهای مورد قبول، یکی را برای پرداخت هزینه محصولات خریداری شده انتخاب کنند.

برند گوچی و پذیرش رمزارزها

این سرویس از همین چند روز پیش فعال شده است و شامل یک سری از فروشگاه‌های سرآمد گوچی از جمله فروشگاه نیویورکی و لس آنجلسی آن می‌شود.

این می‌تواند خبر خوبی برای دنیای ارزهای دیجیتال باشد؛ زیرا یک برند مشهور تولید پوشاک هم از این حوزه حمایت کرده است.

و هر روز به تعداد حامیان رمزارزها افزوده می‌شود.

گوچی

طریقه پرداخت با این روش به چه نحو است؟

در این رابطه یک سری جزئیات در دسترس قرار گرفته‌اند. به مشتریانی که می‌خواهند از این طریق پرداخت انجام دهند، یک کد QR ارسال می‌شود تا از کیف پول مجازی خود برای پرداخت اقدام کنند.

گوچی رسما اعلام کرده که قصد دارد این سیاست را در تمام فروشگاه‌های خود که در آمریکای شمالی واقع هستند اجرا کند.

گوچی تنها برند مشهوری نیست که از این روش پرداخت پشتیبانی می‌کند. بلکه نام‌های بزرگ دیگری در این حوزه از جمله مایکروسافت، شرکت مخابراتی AT&T و شعبات زنجیره‌ای استارباکس نیز به چشم می‌خورند.

احتمالا تا سال آینده برندهای بیشتری از این روش پرداخت پشتیبانی خواهند کرد.