بر اساس گزارش ها، اسنپ چت در حال برنامه ریزی برای اخراج حدود یک پنجم از کارکنان خود است


اسنپ ​​در حال آماده شدن برای اخراج حدود ۲۰ درصد از نیروی کار خود است. The Verge گزارش داد این شرکت که بیش از ۶۴۰۰ کارمند دارد، از چهارشنبه اخراج افراد را آغاز خواهد کرد. اسنپ ​​از اظهار نظر برای Engadget خودداری کرد.

بخش سخت‌افزار این شرکت که اخیراً توسعه پهپاد سلفی Pixy را متوقف کرده است، طبق گزارش‌ها منحل خواهد شد. این گزارش می‌گوید گروهی که بر روی ابزارهایی برای کمک به توسعه‌دهندگان در ساخت بازی‌ها و برنامه‌های کوچک در اسنپ چت کار می‌کردند، از جمله افرادی هستند که بیشترین آسیب را از این کاهش‌ها خواهند دید. اپلیکیشن نقشه‌برداری اجتماعی Zenly، که اسنپ آن را در سال ۲۰۱۷ خریداری کرد و به طور مستقل به فعالیت خود ادامه می‌دهد، انتظار می‌رود عملکرد بدی داشته باشد. بر اساس این گزارش، تیم فروش تبلیغات نیز بازسازی خواهد شد.

سال سختی برای اسنپ بود، چرا که قیمت سهام خود از ژانویه تا کنون در بحبوحه رکود اقتصادی گسترده‌تر که بسیاری از شرکت‌های برجسته فناوری را تحت تأثیر قرار داده است، ۸۰ درصد کاهش یافته است. اسنپ ​​اعلام کرد که قصد دارد هزینه ها را هنگام استخدام کارمندان جدید کاهش دهد. این شرکت نتایج سود ضعیفی را برای سه ماهه آوریل تا ژوئن منتشر کرد و سهام آن را ۴۰ درصد کاهش داد.

یکی از نقاط درخشان اخیر اسنپ، سرویس اشتراک ماهانه ۴ دلاری اسنپ چت است که دسترسی زودهنگام به ویژگی‌های جدید مانند دیدن افرادی که داستان‌ها را دوباره تماشا می‌کنند و سنجاق کردن دوستان به بالای تاریخچه چت‌شان را ارائه می‌دهد. بیش از ۱ میلیون نفر در ماه اول ثبت نام کردند.