بزرگترین قطعی اینترنت در ایران از سال ۲۰۱۹ تاکنون


این بزرگترین اختلال در اینترنت ایران از سال ۲۰۱۹ است. این بخشی از توییت های نت بلاک بر اساس داده های سی ام شهریور است که توسط مانیتورینگ اینترنت ایران منتشر شده است.

به گزارش صبح خبرآنلاین نوشت: از صبح چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت که عیسی زارع پور از احتمال اختلال و محدودیت در شبکه ملی اینترنت در ایران به دلیل برخی تصمیمات امنیتی صحبت کرد، ساعاتی بعد. وقتی این ممنوعیت شروع شد، فاصله زیادی وجود داشت

فاصله ای که کمنکومفو در این بین اعلام کرده است از صحبت های آقای وزیر به اشتباه برداشت شده است. البته همزمان توئیت هایی از سوی حامیان طرح حفاظت از جمله روح الله مومن نسب منتشر شد که عدم اجرای طرح حفاظتی را نتیجه ناآرامی های اخیر خواند.

اما از عصر چهارشنبه، اینترنت با محدودیت های جدی مواجه شد. ابتدا سحاب و سپس سایر اپراتورهای تلفن همراه سیگنال LTE را حذف کردند

. سپس نوبت به اختلال شدید در اینستاگرام رسید، شبکه اجتماعی پرطرفداری که سید ابراهیم رئیسی اخیرا در گفت و گو با شبکه سی بی اس آمریکا با اشاره به نقش خود در درآمدزایی عمومی اعلام کرد که در تلاش برای بهبود وضعیت خود است.

ساعاتی بعد نوبت به واتس اپ رسید و این شبکه اجتماعی نیز از دسترس خارج شد. دقایقی بعد اعلام شد که شبکه اپراتور تلفن همراه تنها به پهنای باند ملی دسترسی خواهد داشت.

اکنون در پایان شب سی ام شهریور، نت بلاکز، مرجع جهانی نظارت بر اینترنت اعلام کرد که در این روز، شبکه اینترنت ایران بزرگترین اختلال از سال ۲۰۱۹ را تجربه کرد.

البته ناآرامی هایی که تسنیم و فارس از آن نوشتند به دلیل شرایط امنیتی خاص کشور تصمیمی موقتی است و به زودی دسترسی به شبکه های اجتماعی باند پهن بین المللی و فیلتر شده مانند گذشته از سر گرفته می شود.