بهترین نهال گردو را از کجا بخریم؟


افراد زیادی بدون مجوز اقدام به تولید نهال نموده و متاسفانه نهال های دارای آفات و بیماری و بی کیفیت را به باغدار تحویل می دهند و همچنین برخی افراد دیگر با واسطه گری نهال ها را با قیمت بالاتری به باغدار فروخته و این امر باعث گردیده باغداران در سراسر کشور در انتخاب بهترین نهالستان و خرید بهترین نهال گردو دچار سردرگرمی گردند ، در ادامه ما شما را با نهالستان نمونه کشور که دارای تمامی استانداردهای لازم است آشنا خواهیم کرد.

قطب تولید نهال

شهرستان میاندوآب (قوشاچای) با دارا بودن آب و هوای مناسب، خاک مستعد و نهال کارهای با تجربه و ماهر به یکی از قطب های اصلی تولید نهال در کشور تبدیل شده است و سالانه بیش از میلیون ها اصله نهال گردو در این شهرستان تولید می شود.
شهرستان میاندوآب بزرگترین مرکز تولید نهال کشور در سالهای اخیر بوده و رتبه اول را در زمینه تولید نهال را داراست. شهرستان میاندوآب قطب نهال ایران در تولید نهال مخصوصا نهال گردو نه تنها پاسخگوی نیاز استان است، بلکه بخشی از نهال های تولید شده را به خارج از کشور صادر می نماید.

نهالستان نمونه کشور

«نهالستان غرب رضا داداشی» با بیش از نیم قرن تجربه در زمینه تولید نهال گردو از معتبرترین نهالستان های دارای مجوز تولید و عرضه نهال گردو در کشور است که در آذربایجان غربی (شهرستان میاندوآب) فعالیت می‌کند، این مجموعه نهال های گردو ی خود را زیر نظر ناظرین جهاد کشاورزی تولید و برای مشتریان خود که اکثرا باغدار هستند.

معرفی بهترین نهال گردو

نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال گردو ژنوتیپ تولید شده توسط نهالستان غرب نهال خیلی دیرگل می باشد. عملکرد این نهال گردو ۸ تا ۱۰ تن در هکتار می باشد. باردهی جانبی دارد و همچنین دارای ویژگی مهم آپومکسی است. مغز گردو ژنوتیپ غرب بیش از ۶۰% می باشد. تکثیر این نهال گردو پس از سرمای بهاره صورت می گیرد. نسبت به سرمای زمستان مقاوم است و فاصله کاشت این نهال گردو ۷ در ۷ بوده و تا ارتفاع ۲۵۰۰ متری از سطح دریا بادوام و سازگار است.

بهترین نهال گردو را از کجا بخریم؟

نهال گردو چندلر: نهال گردو چندلر این درخت گردو محبوب ترین و کشت شده ترین گونه در جهان است. کاشت نهال گردو چندلر منجر به تولید محصولات شفاف و باکیفیت می شود که در آن محصول سریع را باید بزرگترین مزیت دانست. شاخه های جانبی نهال گردو چندلر نیز به بار می نشیند و به طور کلی باید توجه داشت که این نوع نهال در اواخر بهار از یخبندان در امان است و همین امر باعث افزایش مقاومت آن نیز می شود. علاوه بر این، نهال گردو چندلر مقاومت خوبی در برابر بیماری دارد. منحصر به فرد بودن نهال گردو چندلر در اندازه و کیفیت باعث جذب این نهال گردو توسط باغداران کشور شده است. شکل زیبا با طعم عالی یکی از ویژگی های بارز این درخت گردو مرغوب است.
نهال گردو فرنور یکی از محبوب ترین نهال ها فرنوراست که یکی از قوی ترین نهال ها می باشد و مقاومت بالایی در برابر سرما دارد. بنابراین اگر در سردترین نقطه کشور زندگی می کنید و می خواهید باغ گردو ایجاد کنید می توانید این نهال را خریداری کنید و با خیال راحت بکارید. میوه این درخت دارای پوست نازک و سفید رنگ و مرغوب است.

نهال گردو پدرو: این نهال گردو پدرو نام دارد دارای ساقه های کوتاه بوده و بسیار مقاوم به سرما می باشد. از طرفی گرمای زیاد تابستان را تحمل نمی کند و اگر قصد خرید این رقم را در نهالستان درخت گردو دارید، در نظر داشته باشید که منطقه ای که این نهال گردو در آن کشت می شود تابستان های خیلی گرمی نداشته باشد. نهال پدرو خیلی زود میوه میدهد و محصول این نهال گردو با کیفیت می باشد.

نهال گردو خوشه ای: پوست کاغذی، مغزهای درشت، ظاهر بیضی شکل و چربی بالای مغز از ویژگی های اصلی محصول نهایی نهال گردو خوشه ای است. این نهال به دلیل اینکه در هر خوشه حدود ۵ تا ۲۵ دانه دارد، گردو خوشه ای نامیده می‌شود. زودبازده بودن نهال گردو خوشه ای و دیرگل بودنش نشان دهنده مقاومت بالای این نهال ها در برابر سرما و تغییرات آب و هوایی است. نهال گردو خوشه ای معمولاً در اواسط اسفند و اوایل شهریور برداشت می شود. بهترین شرایط جغرافیایی و اقلیمی برای کشت نهال گردو، گروه معتدل و نیمه گرمسیری است. اگر به دنبال خرید نهال گردو نهالستان گردو هستید، خوب است بدانید که این رقم در هر هکتار حدود ۵ تن نهال گردو تولید می کند.

قیمت نهال گردو

برای پاسخ به قیمت نهال گردو باید عوامل زیادی را در نظر گرفت، از جمله نوع رقم نهال موثر در قیمت نهال گردو و همچنین در هر رقم از نهال گردو متفاوت است.
با توجه به اینکه نهالستان رضاداداشی یکی از تولیدکنندگان نهال گردو بدون واسطه در کشور است، می توان گفت که رنج قیمتی نهال گردو در این مجموعه مناسب و مقرون به صرفه می باشد. به طور کلی قیمت نهال گردو از ۵۰ هزار تومان شروع می شود و بسته به نوع رقم نهال گردوی مورد نظرتان متفاوت و متغیر است.

بهترین نهال گردو را از کجا بخریم؟

آیا کاشت نهال گردو سود دارد ؟

این تصور که هر باغبانی نهال گردو می خرد و بعد از مدتی نهال به ثمر می رسد و سود زیادی می برد، اشتباه محض است. با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، ریسک فعالیت های پرسود باید به حداقل برسد. بنابراین اگر هدف بهره مندی از برداشت گردو است، باید بهترین رقم نهال گردو را با مناسب ترین قیمت خریداری کرد و در شرایط اقلیمی و جغرافیایی مناسب برای رشد این محصول کشت کرد. باغدار هنگام خرید نهال گردو از نهالستان های گردو باید اطلاعات و تجربه کافی را داشته باشد یا به فروشنده اعتماد کند تا توصیه های او را جدی بگیرد. خرید نهال گردو و پرورش آن زمانی سودآور است که پتانسیل رشد به مغز را داشته باشد. با توجه به اینکه سرانه مصرف این آجیل در کشور بالا است و با رعایت نکات هنگام خرید نهال گردو و همچنین اطلاع کافی از نحوه کشت و موقعیت باغ می توان حتی شرایط صادرات گردو و مغز آن به کشوری دیگر را نیز فراهم کرد.

نحوه خرید و ارسال نهال گردو

نهالستان «غرب نهال» به مدیریت رضا داداشی بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور متشکل از کادری مجرب و با بهره گیری از نظارت کارشناسانه جهاد کشاورزی می باشد. نهالستان مهندس رضا داداشی بیش از نیم قرن در این زمینه فعالیت می کند.خرید نهال گردو به صورت حضوری یا غیر حضوری امکان پذیر است. کلیه نهال های نهالستان غرب نهال زیر نظر مهندسین و کلینیک های گیاه پزشکی جهاد کشاورزی می باشد و کادر فنی مجرب که در این مجموعه مشغول به کار هستند انواع نهال گردو را به همراه شناسنامه و گواهی سلامت عرضه می نمایند. شما کافیست برای خرید نهال گردو از طریق واتساپ و یا تماس تلفنی با شماره ۰۹۰۲۶۵۱۳۲۰۹ در تماس باشید، برای مشاهده مشخصات کامل gharbnahal.it در گوگل در ارتباط باشید.