به بیت کوین خوش آمدید


کاهش ارزش ارزهای دیجیتال به دلیل شلوغی فروش

بیت کوین روز شنبه به دلیل فشار فروشندگان به ۱۷۵۰۰ دلار کاهش یافت. اما خریداران بلافاصله وارد عمل شدند و قیمت را به کانال ۱۹۰۰۰ دلاری بازگرداندند. مهم ترین بازار ارزهای دیجیتال تاکنون ۷۱ درصد از سقف تاریخی خود فاصله گرفته است که باعث شده بسیاری از معامله گران درباره نابودی بیت کوین صحبت کنند. آیا قدیمی ترین ارز دیجیتال بازار واقعاً به پایان خط نزدیک است؟

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، روز شنبه فشار فروشندگان باعث شد قیمت بیت کوین ۱۹ هزار دلار پشتیبانی کانال را از دست بدهد و به ۱۷۶۰۰ دلار کاهش یابد. اما یکشنبه برای بیت کوین بهتر بود و این ارز دیجیتال توانست به محدوده ۱۹۰۰۰ دلار بازگردد. افزایش نرخ بهره و ترس از رکود از مهمترین عواملی است که باعث ایجاد چنین فشار فروش در بازار ارزهای دیجیتال می شود. بیت کوین که از ۱۰ نوامبر شروع به سقوط کرد و در روزهای اخیر با شایعات افزایش ۰.۷۵ درصدی نرخ بهره در ایالات متحده تحت فشار شدید قرار گرفته بود، سرانجام به مرز ۲۰۰۰۰ نزدیک شد و مقامات آمریکایی رسماً افزایش آن را اعلام کردند. . علاوه بر این، مهاجرت سرمایه از بازارهای ریسک به دارایی های امن به دلیل گسترش تحلیل وقوع رکود یا رکود تورمی در اقتصاد جهانی فشرده است. در نتیجه، بیت کوین ۲۰۰۰۰ دلار در حمایت از دست داد و به ۱۷۶۰۰ دلار کاهش یافت. با این حساب، بیت کوین از ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ حدود ۷۱ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

چرا بیت کوین در خطر است؟

در حالی که بسیاری در بازار در مورد نابودی بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال صحبت می کنند، مقایسه داده های تاریخی نشان می دهد که این کاهش قیمت حتی در گذشته بیشتر در بیت کوین رخ داده است. در زمان سقوط بیت کوین در سال ۲۰۲۱ به دنبال ممنوعیت ارزهای دیجیتال در چین، این ارز دیجیتال قبل از شروع روند صعودی بعدی حدود ۵۴ درصد از ارزش خود را از دست داد و بازار منفی ۹۹ روز به طول انجامید. در سال ۲۰۱۷، بیت کوین با رکورد ۱۷۰۰ دلاری، حدود ۸۴ درصد از ارزش خود را در ۳۶۵ روز از دست داد. در بازار صعودی سال ۲۰۱۳، جایی که بیت کوین به رکورد ۱۱۶۰ دلار رسید، بیت کوین حدود ۸۶ درصد از ارزش خود را در ۴۱۱ روز با شروع بازار نزولی از دست داد.

بنابراین به نظر می رسد چنین ضررهایی در بازار رخ داده است و افت ۷۰ درصدی فعلی بیت کوین به معنای مرگ بازار نیست. علاوه بر این، ارزش بازار ارزهای دیجیتال علیرغم کاهش اخیر هنوز بسیار بالاست. ارزش این بازار به قیمت فعلی حدود ۸۴۶ میلیارد دلار است که نشان از انباشت سرمایه زیادی در این بازار دارد. علاوه بر این انباشت سرمایه، شرکت ها و پروژه های زیادی در حوزه بلاک چین به ارزش میلیاردها دلار ایجاد شده است و تعداد زیادی متخصص در زمینه های مختلف در این زمینه مشغول به کار هستند که برای بقای بازار ارزهای دیجیتال نیاز است. در نتیجه، ارزش بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر قوی‌تر از قبل است و احتمال سقوط آن کمتر است.

آینده بیت کوین چگونه خواهد بود؟

بیت کوین روز شنبه تحت فشار معامله گران به زیر بالاترین حد خود در سال ۲۰۱۷ سقوط کرد. اما بلافاصله با پشتیبانی خریدار به ۱۹۰۰۰ دلار بازگشت. حمایت ۱۹۰۰۰ دلاری از نظر روانی مهم است و معامله گران از آن دفاع خواهند کرد. اما فشارهای سیاست ضد تورمی می تواند باعث کاهش بیشتر قیمت ها در آینده شود.

منبع: دنیای اقتصاد

لینک های کوتاهاین لینک کپی شد!