به روز رسانی های جدید برنامه IKEA AR می تواند مبلمان شما را برای جایگزینی مبلمان جدید تمیز کند


IKEA در حال حاضر به شما امکان می دهد لوازم خانگی خود را از طریق AR مشاهده کنید، اما آخرین برنامه هوش مصنوعی آن با هوش مصنوعی جهش بزرگی در قابلیت ها ارائه می دهد. این ابزار که IKEA Kreativ نام دارد، می تواند اتاق شما را با استفاده از LiDAR اسکن کند و یک کپی سه بعدی کامل بسازد، سپس به شما اجازه دهد مبلمان موجود خود را پاک کنید. از آنجا، می‌توانید مبل‌ها، میزها، و غیره جدید IKEA را امتحان کنید و ایده بهتری از شکل زمین خود به دست آورید.

اسکن توسط IKEA به نام Creative Scene Scanner انجام می شود که در صورت موجود بودن در آیفون شما از LiDAR استفاده می کند. IKEA به Engadget گفت که این برنامه می‌تواند روی آیفون یا آی‌پد بدون LiDAR نیز کار کند، اگرچه به برنامه اجازه می‌دهد جزئیات فضای بیشتری را وارد کند.

برنامه جدید IKEA AR می تواند زمین شما را اسکن کند و مبلمان فعلی IKEA شما را تمیز کند

برای استفاده از آن در وب یا روی یک دستگاه تلفن همراه بدون LiDAR، فقط باید یک سری عکس از اتاق وارد کنید. IKEA در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که آنها به طور خودکار پردازش می شوند و در کپی های تعاملی با زاویه باز از فضا، با ابعاد و چشم انداز دقیق، مونتاژ می شوند. از آنجا، می توانید مبلمان موجود را تمیز کنید و قطعات جدید IKEA را جایگزین کنید، به سرعت جایگزین ها را امتحان کنید و کل اتاق را طراحی کنید. همه ایده های ما را می توان برای بعد ذخیره کرد یا با دیگران به اشتراک گذاشت. طبیعتاً این برنامه به شما این امکان را می دهد که اقلام مورد علاقه خود را نیز به سبد خرید خود اضافه کنید.

اگر به دنبال الهام بیشتر هستید، IKEA همچنین ۵۰ نمایشگاه سه بعدی جدید راه اندازی کرده است. این شرکت گفت: “آنها به شما امکان می دهند کاتالوگ IKEA را به صورت مجازی مرور کنید و محصولات را به صورت سه بعدی امتحان کنید،” به سرعت محصولات IKEA را جایگزین کنید، جابجا کنید، بچرخانید، روی هم قرار دهید و آویزان کنید.”

این جدیدترین حرکت فناوری پیشرفته IKEA است که در چند سال گذشته تعدادی بلندگوی متصل، هاب خانه هوشمند، چراغ های متصل، پد شارژ و موارد دیگر را راه اندازی کرده است. علاوه بر این، IKEA به گروه جدیدی ملحق شده است که توسط مایکروسافت، متا و دیگران ایجاد شده است تا استانداردهای Metawares را تعیین کند – بنابراین حداقل می توانید مبلمان را در واقعیت مجازی پیدا کنید.