به گفته محققان، تغییرات در الگوریتم فیس بوک در سال ۲۰۱۸ به نفع گروه جمهوریخواه خواهد بود


طبق تحقیقات جدید، تغییرات سال ۲۰۱۸ در الگوریتم فیس بوک منجر به افزایش قابل توجهی در تعامل برای گروه های محلی جمهوری خواه خواهد شد، حتی اگر شرکای دموکرات پست های بیشتری ارسال کنند. این یافته ها که اولین بار توسط NBC News گزارش شد، با یکی از افشاگری های اصلی فیس بوک Papers مطابقت دارد. به عبارت دیگر، این تغییر با تأکید بر محتوای خانواده و دوستان است که انگیزه نوشتن منفی را ایجاد می کند و باعث ایجاد شکاف در خوراک خبری می شود.

آخرین محققان که در Research & Politics منتشر شده اند، از داده های CrowdTangle برای اندازه گیری تعاملات با پست های گروه محلی دموکرات و جمهوری خواه در فیس بوک و توییتر بین ژانویه ۲۰۱۶ تا اوت ۲۰۲۱ استفاده کردند. افزایش قابل توجهی در تعامل با صفحه جمهوریخواه در فیس بوک وجود داشت که در توییتر اتفاق نیفتاد.

نتیجه می گیریم که به نظر می رسد تغییر در نحوه رتبه بندی محتوای فیس بوک منجر به دو برابر سهم تعداد پست های حزب جمهوری خواه محلی در مقایسه با پست های حزب دموکرات محلی در نیمه اول سال ۲۰۱۹ شده است، اگرچه دموکرات ها پست های بیشتری را در این دوره ارسال کردند.

محققان گفتند که تایید تغییرات تا پایان سال ۲۰۱۸ “مشکل” است. اما آنها اشاره کردند که یافته های آنها به لطف مقاله فیس بوک به طور کلی با آنچه که ما در مورد تغییرات و پاسخ های الگوریتم فیس بوک می دانیم مطابقت دارد. در ژانویه ۲۰۱۸، این شرکت تغییرات عمده‌ای را در سیستم رتبه‌بندی News Feed برای تأکید بر «تعامل اجتماعی معنادار» یا MSI اعلام کرد. اما اسناد افشا شده توسط افشاگر فیس بوک، فرانسیس هاگن، نشان می دهد که در اوایل سال ۲۰۱۹، ناشران و احزاب سیاسی سوالاتی را در مورد اینکه آیا MSI تشویق به منفی بودن می کند، مطرح کردند.

کوین روینگ نویسنده در توییتر نوشت: «البته، بدون الگوریتم‌های واقعی، نمی‌توانیم بگوییم که در سال ۲۰۱۸ چه چیزی تغییر خواهد کرد. می توان گفت که تغییراتی به خصوص در فیس بوک وجود دارد و تعداد زیادی از جمهوری خواهان محلی را تحت تاثیر قرار می دهد. همچنین می‌توان گفت که زمان‌بندی با زمانی که دیگران برای تغییرات FB مشاهده می‌کنند، مطابقت دارد.

متا در بیانیه ای به NBC News، یافته های محققان را “غیرقابل قبول” خواند و گفت که تفاوت در تعامل می تواند ناشی از عوامل دیگری باشد. سخنگوی این شرکت گفت: “این با کاری که MSI واقعا انجام می دهد، یعنی کاهش میزان محتوای عمومی – مانند محتوای احزاب سیاسی – در پلت فرم خود مطابقت ندارد.” برعکس، به نظر می‌رسد که روند در اینجا با چرخه انتخاباتی تقسیم‌کننده مطابقت دارد، و از آنجا که تفاوت بین احزاب سیاسی در ایالات متحده در طول سال‌ها افزایش یافته است، این ایده که تغییرات در رتبه‌بندی فیس‌بوک اساساً نحوه تعامل مردم با تغییرات احزاب سیاسی است. . غیر قابل قبول است.”