بیش از ۷۰۰ کارگر آمازون در بریتانیا بدون حقوق ترک می‌کنند


به گزارش رویترز، بیش از ۷۰۰ کارگر انبار در انبارهای آمازون در بریتانیا این هفته به دلیل اختلاف در پرداخت دستمزد خود را ترک کردند. آمازون با افزایش ۲ پوندی (یا ۲.۴۴ دلاری) نرخ ساعتی درخواست شده توسط اتحادیه نماینده کارمندان موافقت نکرد، در عوض افزایش ۳۴ پنی را پیشنهاد داد. GMB، اتحادیه کارگری که نماینده کارگران در تیلبری (حومه ای از اسکس در شرق انگلستان) است، گفت که کارگران در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در اعتراض به بیرون آمدند.

استیو گارلیک، یکی از سازمان دهندگان منطقه ای جی ام بی، به ABC گفت: “آمازون یکی از سودآورترین شرکت های روی کره زمین است.” با افزایش هزینه های خانوار، حداقل کاری که می توانند انجام دهند، ارائه دستمزد مناسب است.

گارلیک ویدئویی از کارگران تیلبری منتشر کرد که در مدت کوتاهی پس از اعلام عدم پاسخگویی آمازون به درخواست‌های اتحادیه، اعتراض خود را به ترک خدمت خود نشان دادند. شنیده ها حاکی از آن است که مدیریت غذا در مرکز را متوقف کرده و به کارگران گفته است که در صورت ترک محل، اخراج خواهند شد.

GMB در سال ۲۰۱۳ شروع به کمپین برای دستمزد بالاتر و استانداردهای بهداشتی بهتر برای کارگران انبار آمازون در بریتانیا کرد و حتی خواستار تحقیق پارلمانی در مورد شیوه های کاری این شرکت شد. آمازون GMB Union در Tillbury یا سایر انبارهای بریتانیا را به رسمیت نمی شناسد.

ده‌ها کارگر آمازون در یک انبار دیگر در بریتانیا – در Rugeley – نیز دیروز به دلیل اختلاف در مورد پرداخت دستمزد را ترک کردند. آمازون راگلی با استناد به میانگین نرخ دستمزد محلی / راگلی افزایش دستمزد ۵۰p را اعلام کرده است. این خبر مورد پسند همکاران قرار نگرفت و بیش از ۱۰۰ نفر در اعتراض کافه تریا را ترک کردند که تعداد زیادی از تحویل مشتریان را تحت تاثیر قرار داد.