بیکاری آسیب های اجتماعی زیادی ایجاد می کند


بیکاری استرس زا است و آسیب های اجتماعی زیادی را به همراه دارد، صرف نظر از سن و موقعیت، چه در سن بازنشستگی باشید و چه جوان یا میانسال، ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که دوره های بیکاری زیادی داشته باشید. چه به تازگی فارغ التحصیل شده اید و در شرایطی هستید که به دنبال کار می گردید و یا به تازگی شغل خود را از دست داده اید و به دنبال شغل مورد نظر خود هستید، در هر صورت بهتر است بدانید که در اوقات فراغت خود چه کاری انجام دهید. که بهتر است

دلیل بیکاری شما هر چه که باشد، داشتن ذهن خلاق و بدن سالم می تواند توانایی های شما را بهبود بخشد. باید مراقب اوقات بیکاری خود باشیم زیرا این زمان مانند دو روی سکه می تواند خوشایند و مفید باشد و با ایجاد آرامش روحی شما را به آینده ای روشن برساند یا تلخ و تلخ باشد. خالی. که مثل مالاتی میوه می دهد و برای شما ناامید نمی شود.

انواع مختلفی از بیکاری وجود دارد. برخی افراد در بیکاری پنهان گرفتار شده اند. اگر یک شرکت بیست کارمند داشته باشد، اگر بتوان همه کارها را با پانزده کارمند انجام داد، با بیکاری پنهان روبرو هستیم. بیکاری که در نرخ بیکاری در نظر گرفته نمی شود، تأثیر زیادی بر بهره وری اقتصادی دارد. بیکاری اصطکاکی نوع دیگری از بیکاری است که در آن افراد قبلاً مشغول به کار بوده و اکنون پس از ترک به دنبال شغل جدیدی هستند. هر چه اقتصاد پویاتر باشد و فرصت های شغلی در جامعه بیشتر باشد، این زمان کوتاهتر می شود. بیکاری ساختاری نیز ناشی از مکانیزاسیون صنعتی و پیشرفت های فناوری است که بسیاری از مشاغل سنتی جای خود را به مشاغل مدرن تری می دهند و در نهایت بیکاری فقری است که سرمایه اولیه برای راه اندازی بسیاری از مشاغل توسط افراد متخصص در رشته های مختلف را ندارد. مهم نیست که شما درگیر یکی از عوامل بیکاری فوق هستید. مهم است بدانید که شما موقتاً در این وضعیت قرار دارید و گسترش بیکاری و آمار آن بهتر شده است، تنها شما نیستید که در این وضعیت قرار دارید.

زمان بیکاری باید برنامه ریزی شود. برنامه ریزی نه تنها در شرایط کاری مفید و سازنده است. اما بیش از هر چیز، زمان بیکاری نیاز به برنامه ریزی منسجم دارد. برنامه ریزی برای حفظ بهره وری و تمرکز یک ضرورت است. برنامه ریزی نه تنها از اتلاف وقت جلوگیری می کند، بلکه تمرکز شما را بر علایقتان افزایش می دهد.

حتما به دنبال کار موقت باشید. هر چند دور از آرمان شماست. اگرچه این یک راه حل دائمی برای وضعیت پیشرفت شما نیست، اما تا زمانی که شغل دائمی دریافت نکنید، وضعیت مالی شما را نیز بهبود می بخشد. از تجارت آنلاین در فضای مجازی غافل نشوید. در این مدت تجربه لازم در زمینه های مختلف را دریافت کرده و رزومه ای را تهیه می کنید که در خور توجه باشد. شما باید از این فرصت استفاده کنید و مهارت های خود را ارتقا دهید. شرکت در دوره های آموزشی مختلف و دریافت گواهینامه های مورد نیاز.

زمان بیکاری را پر کنید
زمان بیکاری را پر کنید

فرقی نمی کند که پول می گیرید یا نه. آنچه مهم است تجربه ای است که با حضور در یک محیط کاری جدید می خواهید. هرچه بیشتر مهارت های خود را ارتقا دهید، بازار کار بزرگ تری پیش روی شما خواهد بود.

به دنبال کار و عدم عبور از هیچ مرجع، سطح. از وب سایت ها، مجلات، روزنامه ها، وب سایت های رسمی دولتی و هر چیز دیگری که ممکن است مفید باشد استفاده کنید. آگهی های شغلی مرتبط را از دست ندهید. غصه خوردن را متوقف کنید، ورزش کنید و از فکر و خیال دوری کنید. امیدوارم آینده هر چه زودتر شغلی پیدا کند که با مهارت ها و اخلاق کاری شما مطابقت داشته باشد.

خوشدل – کارشناس اجتماعی