تأیید آبی توییتر همان طور که همه پیش بینی می کردند یک فاجعه کامل بود


طرح ایلان ماسک برای دموکراتیک کردن راستی‌آزمایی توییتر کمتر از دو روز طول کشید. توییتر به طور موقت ثبت‌نام‌های جدید توییتر بلو را پس از غلبه بر پلتفرم توسط ترول‌های تایید شده بسته است. به گفته Zoe Schiffer از Platformer، این شرکت به کارمندان گفته است که اشتراک کارمند برای “کمک به مشکلات ناشناس” به حالت تعلیق درآمده است. به نظر می رسد که احراز هویت پولی به همان اندازه که تقریباً همه پیش بینی می کردند آشفته است.

در ابتدا، به نظر می رسد که توییتر برنامه ای برای حل مشکل جعل هویت دارد. درست قبل از راه‌اندازی توییتر آبی جدید، نشان جداگانه «رسمی» را به «حساب‌های دولتی، شرکت‌های تجاری، شرکای تجاری، رسانه‌های بزرگ، ناشران و برخی از شخصیت‌های عمومی» اضافه کرد. اما کاستوری به سرعت نظر خود را تغییر داد و تنها چند ساعت پس از اعلام این ایده، آن را کنار گذاشت. راستی‌آزمایی پولی از چهارشنبه راه‌اندازی شد، بدون برچسب.

جای تعجب نیست که تقریباً بلافاصله شروع به اشتباه کرد. یک اکانت جعلی نینتندو تصویری از ماریو منتشر کرده است که همه را غافلگیر کرده است. تونی بلر جعلی جورج بوش را بازنشر کرد. پاپ تایید شده جان پل، تئوری های توطئه را در حساب تایید شده مارتین لوتر، که در پاسخ به جعل هویت تایید شده پاپ فرانسیس است، توییت می کند. اکانتی که به عنوان کلاهبرداری رمزنگاری رسمی توییتر @Verified پنهان شده است. لبرون یک متقلب گفت که درخواست داد و ستد کرده است.

توییتر با توقف اشتراک‌های آبی برای حساب‌های جدید پاسخ داد، اما این حرکت تأثیر کمی بر سیل ترولینگ تأیید شده داشت. حساب‌های جعلی برای تعامل با دیگر جعلی‌ها ایجاد می‌شوند.

یکی از ویروسی‌ترین نمونه‌ها، حساب تایید شده Eli Lilly بود که در توییتی “انسولین اکنون رایگان است”، ELi Lilly را وادار کرد تا علنا ​​برای توییت “گمراه‌کننده” عذرخواهی کند، زیرا انسولین آن رایگان نیست. سپس الی لیلی جعلی دیگر برای عذرخواهی واقعی الی لیلی عذرخواهی کرد. حساب کاربری که به نظر می رسد متعلق به یک نماینده فروش تبلیغات توییتر باشد، در ماسک توییت کرد تا حساب جعلی Eli Lilly را حذف کند. هر دو اکانت جعلی Eli Lilly به حالت تعلیق درآمدند، اما توییت‌ها همچنان باعث آشفتگی سهام شرکت داروسازی شد.

ماسک پاسخ داد که حساب های جعل هویت باید به وضوح برچسب گذاری شوند. او در توییتی نوشت: «فریب دادن مردم اشکالی ندارد. عده‌ای تلاش می‌کنند تا از خود پیروی کنند. یک حساب کاربری جعلی تسلا که توسط @Teslareal ارسال شده بود، در تصویر هدر روی نمایه خود نوشته بود “مضحک”، اما همچنان به ماسک حمله کرد (اکانت اکنون به حالت تعلیق درآمده است).

در همین حال، تعدادی از افراط گرایان و نظریه پردازان توطئه نیز از آنها حمایت کرده اند، از جمله – از قضا – جیسون کسلر، که در سال ۲۰۱۷ تأیید اعتبار توییتر او با تقریباً چهار سال «تاخیر» درخواست شد تا تأیید کند. Media Matters گزارش می دهد که بسیاری از این حساب های راستی تازه تأیید شده از آنها برای ترویج اطلاعات نادرست استفاده می کنند. به گزارش واشنگتن پست، یک جعل هویت آریزونا که برای فرمانداری کری لیک نامزد شده بود، در توییتی نوشت که او در رقابت خود پیروز شد، حتی اگر نامزد نشده بود.

از صبح جمعه، اشتراک آبی توییتر در برنامه یا وب سایت توییتر در دسترس نبود. و مشخص نیست چه زمانی ممکن است دوباره راه اندازی شود. و دو روز پس از اینکه ماسک گفت چک آبی یک “یکوالایزر عالی” خواهد بود، توییتر تایید کرد که برچسب خاکستری “رسمی” را به “مبارزه با جعل” باز خواهد گرداند.

اما با وجود تغییر سیاست ها و سیل الگوها، ماسک همچنان خوش بین است. او گفت: «چند توییت حماسی خنده دار. “فعال ترین کاربران را امروز دریافت کنید.” او اضافه کرد.