تداوم روند افزایشی قیمت دلار و طلا


قیمت دلار، طلا و سکه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

قیمت‌ دلار و طلا، امروز جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، نوساناتی داشته است. در این میان دلار، تا این لحظه روند افزایشی دارد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بازار دلار، طلا و سکه، امروز نوساناتی دارد. قیمت دلار همچنان در کانال ۲۹ هزار تومانی در حال افزایش است.

برخی کانال‌های تلگرامی، نرخ دلار را حدود ۲۹,۵۵۰ تا ۲۹,۷۵۰ تومان اعلام کرده‌اند که لحظه تنظیم این گزارش، روند افزایشی دارد.

دلار فردایی نیز امروز در همین حدود نوسان داشته و به ۲۹,۹۰۰ تومان نیز رسیده است.

روز گذشته، آغاز معاملات دلار در کانال‌های تلگرامی با قیمت ۲۸,۷۵۰ تومان بود. کف قیمت ارز آمریکایی نیز همین مبلغ و سقف آن ۲۹,۴۰۰ تومان ثبت شد.

همچنین آخرین معامله فردایی، با همین قیمت انجام شد. این در حالی است که معامله فردایی دلار، طبق قانون ممنوع است.

امروز قیمت دلار در صرافی ملی نیز با اندکی افزایش نسبت به روز گذشته، ۲۵۷۱۹ تومان ثبت شده است.

نوسانات قیمت طلا و سکه

علاوه بر دلار، در بازار طلا و سکه نیز امروز نوساناتی وجود دارد. بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، قیمت طلا در لحظه تنظیم این خبر، افزایشی است و یک میلیون و ۳۳۸ هزار و ۹۲۹ تومان معامله می‌شود.

قیمت سکه طرح جدید نیز اکنون روند افزایشی دارد و ۱۳ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان ثبت شده است.

همچنین، قیمت سکه طرح قدیم در لحظه تنظیم این خبر صعودی است و با نرخ ۱۳ میلیون و ۱,۵۰ تومان معامله می‌شود.

نرخ اونس جهانی نیز در لحظه تنظیم این خبر افزایشی است و به قیمت ۱۸۴۷ دلار معامله می‌شود.

آخرین اخبار از مذاکرات وین

یکی از مهم‌ترین مسائلی که روی در بازارهای دلار، طلا و سکه در ایران اثر می‌گذارد مذاکرات وین است.

امروز خبر حمله توپخانه‌ای سپاه به اربیل عراق هم ممکن است بر قیمت‌ها اثرگذار بوده باشد.

همچنین کارشناسان روند صعودی انتظارات تورمی ناشی از افزایش مبلغ یارانه و اخبار گرانی کالاهای اساسی را نیز در این زمینه موثر می‌دانند.

پیگیری هر دو مسیر خنثی‌سازی و رفع تحریم‌ها

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه در توئیتی نوشت: هر دو مسیر خنثی‌سازی و رفع تحریم‌ها پیگیری می‌شود. مصون‌سازی کشور از مسیر ⁧ تحول اقتصادی⁩ و توزیع عادلانه نظام پرداخت⁧ یارانه⁩ یک راهبرد اصلی است.

مذاکره برای لغو تحریم‌ها، با رعایت خطوط قرمز ایران در رسیدن به توافقی خوب، قوی و پایدار در مسیر درست خود پیگیری می‌شود.

کار بر روی حل اختلافات باقی‌مانده ادامه دارد

انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده مذاکرات وین در توییتی با اشاره به سفرش به تهران، گفت که بار دیگر برای دیدار با علی باقری کنی و دیگر مقامات ایرانی در خصوص مذاکرات وین و سایر موضوعات راهی تهران است.

او افزود: کار بر روی حل اختلافات باقی‌مانده ادامه دارد.

امیر قطر فردا به تهران سفر می‌کند

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی،‌ امیر قطر فردا در راس یک هیات بلندپایه سیاسی – اقتصادی به دعوت سیدابراهیم رئیسی،‌ به تهران سفر می‌کند.

علی صادقین، کارشناس بازارهای مالی در مورد این سفرها گفت: اگر سفر انریکه مورا و امیر قطر به ایران به نتایج مثبت برجامی منجر شود، انتظار می‌رود دلار در کوتاه‌مدت به کانال ۲۶ تا ۲۷ هزار تومان بازگردد.

در غیر این صورت اخبار منفی می‌تواند دلار را به سمت ۳۱ هزار تومان سوق بدهد.

بازگشت دوجانبه به برجام قطعی نیست

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره تلاش‌ها برای احیای توافق هسته‌ای گفت: این طرح هیچ‌وقت قطعی نبود، هیچ‌وقت برایمان معلوم نبود که بتوانیم به بازگشتی دوجانبه به پایبندی به (برجام) بازگردیم یا نه؛ بنابراین همیشه با شرکای‌مان در حال برنامه‌ریزی برای رخدادهای احتمالی بوده‌ایم.

حمله توپخانه‌ای سپاه به اربیل عراق

بازارهای دلار، طلا و سکه ممکن است امروز تحت تاثیر خبر دیگری نیز بوده باشند. نیروی زمینی سپاه صبح امروز مواضع گروه‌های تروریستی در اربیل را با حملات توپخانه‌ای درهم کوبید.

هنوز آمار تلفات و خسارات این حملات گزارش نشده‌است. نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بارها هشدار داده‌اند که هرگز حضور و فعالیت گروهک‌های تروریستی در جدار مرزهای شمالغرب کشور را بر نمی‌تابند و در صورت فعالیت‌های ضد امنیتی،‌ پاسخ‌های محکم و کوبنده‌ای به آنها خواهند داد.