ترافیک ویژه تهران در مهمانی ۱۰ کیلومتری


به گزارش خبرنگار مهر، سردار سرتیپ محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران در تماس تلفنی مستقیم با واحد خبر شبکه ۲۱ سیما گفت: همانطور که در خبرها آمده است، تهران در شرایط ترافیکی بسیار خاصی قرار دارد. خیابان ولیعصر (Aj) اولین بار است که چنین جمعیت ۳ میلیونی را تجربه می کند.

وی افزود: برآوردها نشان می دهد که جمعیت بازدیدکنندگان هیچگاه نیست و نزدیک به ۳ میلیون نفر از ابتدا و انتهای مسیر در حال تردد هستند. ترافیک خاصی را در محور اطراف خود تحمیل کرد و اکثر خودروها برای شرکت در مراسم آمده بودند استدر جاده شرق و غرب جاده ولیعصرAj) پارک شده و تردد در آنها دیگر امکان پذیر نیست.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران گفت: مسیر جنوب به شمال خیابان ولیعصر.Aj) که قبلا اعلام شده بود، تردد عادی و روان خود را خواهد داشت. با توجه به استقبال بی نظیر از این رویداد، مسیر محدود شد و در دسترس جمعیت قرار گرفت. آتش باشه این فضا فضایی است که پاسخگوی تعداد جمعیت بیش از این نیست، محورهای منتهی به آن مانند جاده جمعه، میدان جمعه، میدان منیریه، حتی میدان الخبال و پل. کریم خان |اطراف در شبکه جاده ای حاشیه ای خیابان ولیعصر.Aj) پر از مردمی که در حال حرکت هستند.

سردار حمیدی تاکید کرد: با چنین وضعیتی تردد را از مسیرهای منتهی به این جاده ها منحرف کرده ایم و به نشان عدم تردد، مسیرهای جایگزینی را برای عزیزان پیش بینی کرده ایم که از آن استفاده می کنند. اکنون حمل و نقل عمومی در این شرایط فعلی نمی تواند خدمات قابل ارائه را ارائه دهد و باید مسیرهایی را برای رسیدن به مقصد حرکت دهد.

وی ادامه داد: خط B. آر. تی با توجه به بار ترافیکی بسیار سنگین که مملو از جمعیت است، پیشنهاد می کنیم مردم به خیابان ولیعصر بروند.آ) امتناع و پیگیری مراسم از طریق رادیو و تلویزیون؛ ساکنانی که با ماشین نمی آیند و وسایل حمل و نقل عمومی را در نظر می گیرند، سیستم حمل و نقل عمومی راه اندازی شده است که پس از پایان مراسم خدمات مناسبی از جمله مترو، تاکسی، ون و اتوبوس ارائه می شود. آر. تی در دسترس مردم قرار دهد که در انشاالله مسیر برگشت به شاشان با خدمات حمل و نقل عمومی همراه خواهد بود.

سردار حمیدی با توجه زمانی که ممنوعیت تردد به پایان می رسد، نوشته شده است: تا زمانی که جمعیت در شبکه جاده ای هستند، این ممنوعیت اعمال می شود. برای ایمنی ساکنین به خیابان ولیعصر توصیه می کنیم.Aj) اشاره نمی کند. مراسم به پایان رسید و کم کم داریم برای پایان مراسم آماده می شویم.