تسلا در سه ماهه سوم ۳۶۵۹۲۳ خودروی الکتریکی تولید کرد که نسبت به سه ماهه دوم ۴۲ درصد افزایش داشت.


پس از یک اختلال مرتبط با بیماری همه گیر در سه ماهه دوم، تسلا یک بار دیگر ظرفیت تولید را در سه ماهه گذشته افزایش داد و شرکت را بین ۱ ژوئیه و ۳۰ سپتامبر به بالاترین سطح خود رساند. این شرکت در این مدت ۳۶۵۹۲۳ خودروی برقی ساخته است. این نشان دهنده افزایش تولید نزدیک به ۵۴ درصدی نسبت به سال گذشته است، زیرا تسلا در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱، ۲۳۷۸۲۳ دستگاه خودرو تولید کرد. تولید همچنین نسبت به سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲، زمانی که این خودروساز ۲۵۸،۵۸۰ خودرو ساخت، ۴۱.۵ درصد افزایش یافت.

این شرکت در سه ماهه سوم ۱۹۹۳۵ خودرو مدل S و Model X تولید کرد و ۱۸۶۷۲ دستگاه را به فروش رساند. برای مدل ۳ و مدل Y این اعداد به ترتیب ۳۴۵۹۸۸ و ۳۴۵۹۸۸ است. در مجموع، تسلا اعلام کرد که ۳۴۳۸۳۰ دستگاه خودرو در سه ماهه سوم تحویل داده است که بیشترین تحویل آن در هر سه ماهه تا به امروز است. با این حال، به گفته رویترز، این کمتر از حد انتظار است. به طور متوسط، تحلیلگران انتظار دارند تسلا ۳۵۹۱۶۲ خودروی برقی را در طول سه ماهه تحویل دهد.

تسلا حدود ۲۰۰۰۰ وسیله نقلیه قابل تحویل بیشتر در سه ماهه سوم ساخت. تسلا در بیانیه‌ای گفت: «از آنجایی که حجم تولید ما همچنان در حال افزایش است، ارائه ظرفیت حمل‌ونقل خودرو با هزینه‌های معقول در این هفته‌های اوج لجستیکی به طور فزاینده‌ای چالش برانگیز است.

مدیر عامل شرکت ایلان ماسک سال گذشته اشاره کرد که تسلا شاهد افزایش قابل توجهی در تحویل در پایان هر سه ماهه است. این به این دلیل است که کارخانه گیگافکتوری شانگهای، که اخیراً میلیونمین خودروی خود را ساخته است، در نیمه اول هر سه ماهه، خودروهای الکتریکی را برای اروپا و سایر کشورها تولید می‌کند، “سپس خودروهایی برای نقاط دورافتاده چین، سپس خودروهایی برای چین نزدیک”. گفت.

تسلا گفت: “در سه ماهه سوم، ما شروع به انتقال به ترکیب منطقه ای تر از وسایل نقلیه ساخت هر هفته کردیم که منجر به افزایش وسایل نقلیه در حال حمل و نقل در پایان سه ماهه شد.” این خودروها سفارش داده شده و پس از رسیدن به مقصد تحویل مشتری می شود.

تعداد خودروهای تولید و تحویل تسلا در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ به شدت کاهش یافت. در ماه مارس، به دلیل شیوع کووید-۱۹ در چین، این شرکت مجبور به توقف کار در کارخانه خود در شانگهای شد. تولید در این کارخانه از سر گرفته شده است، در حالی که اخیراً کارخانه های Gigafactories در برلین و تگزاس افتتاح شده اند به این شرکت کمک کرده اند تا تعداد تولید خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. هنگامی که این شرکت نتایج مالی سه ماهه سوم خود را در اکتبر گزارش دهد، درباره معنای افزایش تولید و تحویل برای سود نهایی تسلا بیشتر خواهیم آموخت.