تسلا ۳۲۱۰۰۰ خودرو مدل ۳ و مدل Y را به دلیل مشکل چراغ عقب فراخوان می کند.


یک خودروی الکتریکی تسلا مدل S در امتداد ردیفی از سوپرشارژرهای اشغال شده در کارخانه اصلی تسلا حرکت می کند، پس از اینکه ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت اعلام کرد که محدودیت های مقامات محلی در کارخانه فرمونت، کالیفرنیا، ایالات متحده با بازگشایی کارخانه برداشته می شود. این بیماری کروناویروس (COVID-19) را شکست می دهد.

تسلا بیش از ۳۲۱۰۰۰ خودرو را به دلیل مشکل نرم افزاری که باعث شده چراغ های عقب برخی از خودروها به درستی کار نکند، فراخوان می کند. این خودروساز روز شنبه این اقدام را در پرونده سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه (PDF) که توسط رویترز مشاهده شد، اعلام کرد. این فراخوان خودروهای مدل ۳ مدل ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۳ و خودروهای مدل Y از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۳ را که برای مصرف کنندگان ایالات متحده تولید شده اند، پوشش می دهد.

در اطلاعیه NHTSA آمده است: «در موارد نادر، چراغ‌های عقب در یک یا هر دو طرف خودروی آسیب‌دیده ممکن است به‌دلیل یک ناهنجاری سفت‌افزار به‌طور لحظه‌ای روشن شوند که ممکن است منجر به تشخیص اشتباه خطا در فرآیند بیدار کردن خودرو شود». چراغ‌های ترمز، چراغ‌های پشتیبان و چراغ‌های راهنما تحت تأثیر این شرایط قرار نمی‌گیرند و طبق طراحی به کار خود ادامه می‌دهند.

تسلا به‌روزرسانی نرم‌افزاری را برای رفع این مشکل منتشر خواهد کرد. این شرکت گزارشی مبنی بر تصادف یا صدمات مرتبط با این اشکال نداشته است. این خودروساز در اواخر اکتبر از این مشکل آگاه شد. اوایل روز، تسلا در اطلاعیه‌ای جداگانه حدود ۳۰۰۰۰ دستگاه را به دلیل مشکلی که می‌تواند باعث شود کیسه هوای سرنشین جلو در خودروی مدل X به درستی تحت شرایط خاص باز شود، فراخوان داد.

در سال جاری تاکنون، تسلا ۱۹ فراخوان در ایالات متحده صادر کرده است. در اوایل این ماه، این شرکت ۴۰۱۸۶ خودروی مدل S و مدل X را به دلیل یک مشکل نرم افزاری فراخواند که می تواند کمک فرمان الکتریکی را برای خودروهایی که در چاله ها رانندگی می کنند کاهش دهد. قبل از آن، این شرکت بیش از یک میلیون وسیله نقلیه را به دلیل کار نکردن پنجره ها فراخوان کرد.