تفاهم نامه همکاری بین سازمان توسعه تجارت ایران و شرکت بازرگانی راشا روسیه امضا شد


با حضور سفیر روسیه در ایران و نماینده سفارت کشورمان در این کشور، تفاهم نامه همکاری بین سازمان توسعه تجارت ایران و شرکت روشا بیزینس روسیه برای توسعه و بهبود همکاری های تجاری دو کشور امضا شد.

به گزارش سایت خبرآنلاین به نقل از اطلاعیه سازمان توسعه تجارت، مراسم امضای تفاهم نامه بین سازمان توسعه تجارت ایران و راشا بیزینس روسیه برای توسعه و بهبود همکاری های تجاری دو کشور برگزار شد. با حضور «علیرضا پیمان پاک» معاون وزیر صلح و رئیس سازمان توسعه تجارت. ایران، «لووان جاگاریان» سفیر روسیه در ایران، «الکسی ریپیک» مدیرعامل و نماینده بازرگانی روسیه و «ملکی» معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه وبینار برگزار کردند.

لووان جاگاریان سفیر روسیه در ایران در ابتدای این دیدار با اشاره به همکاری های تجاری بسیار سودآور دولت و شرکت های مختلف دو کشور، امضای این تفاهم نامه را کمک شایانی به بهبود تعامل با ایران کرد. همکاری بین دو کشور است.

ملکی معاون سفارت ایران در روسیه با بیان اینکه رابطه بسیار خوبی بین سران ایران و روسیه وجود دارد، گفت: در سال گذشته سفر رئیس جمهور ایران و سفر رئیس جمهور سازمان توسعه تجارت ایران به روسیه، شتاب زیادی در بین فعالان خصوصی دو کشور ایران و روسیه ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه در سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به ایران و دیدار با مقام معظم رهبری، مذاکرات مفصل و سازنده ای برای گسترش روابط دو کشور انجام شد، افزود: در ماه های اخیر سایر مقامات عالی رتبه کشور نیز حضور داشتند. ایران در بخش‌های مختلف مورد بازدید روسیه قرار گرفته است و مذاکرات سودمند نمایندگان دو کشور قطعاً زمینه ساز گسترش روابط و همکاری‌های خوب در آینده خواهد بود.

ملکی همچنین امضای این تفاهم نامه را بسیار ارزشمند دانست و اعلام کرد: سفارت ایران در روسیه آمادگی کامل برای همکاری با سازمان توسعه تجارت و شرکت بازرگانی راشا در راستای اجرای هرچه بهتر مفاد این تفاهم نامه را دارد.

سپس «الکسی ریپیک» مدیرعامل راشا روسیه اعلام کرد که امضای این تفاهم نامه می تواند نقش موثری در توسعه روابط دو کشور داشته باشد.

وی افزود: نشست امروز نشان دهنده اعتماد و عزم دو کشور برای بهبود همکاری های تجاری است. در واقع مهمترین بخش و عنصر کلیدی این تفاهم نامه ایجاد بستر تجاری است که امیدواریم به توسعه همکاری بین شرکت های ایرانی و روسی کمک کند.

در ادامه علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صلح و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، ابتدا روابط حسنه تجار و گروه های اقتصادی دو کشور را که بر پایه روابط خوب و سودمند سران بنا شده است، نشان داد. دو کشور گفت: برنامه ما در دولت جمهوری اسلامی ایران به ویژه در حوزه بازرگانی، ایجاد هماهنگی و مشارکت نهادها و مجموعه های بزرگی مانند شرکت راشا اوساها که نماینده سازمانی مهم در صنعت و اقتصاد روسیه است. . و زیر گروه های زیادی دارد و در زمینه های مختلف فعالیت می کند.

وی با اشاره به ارتباط خوب گروه تجاری ایرانیان با شرکت بازرگانی راشا افزود: امضای قرارداد همکاری بین سازمان توسعه تجارت ایران و شرکت تجاری راشا روسیه به هدفمندی و توسعه این مشارکت ها کمک می کند.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران افزود: بر اساس این توافقنامه، ۶ کارگروه در حوزه های «دارو»، «نفت و گاز»، «تجهیزات پزشکی»، «کشاورزی»، «متالورژی» و «ماشین آلات» تشکیل می شود. . “. کارگروهی در حوزه دارو شروع شده و تبادل و تفاهم خوبی در این زمینه صورت گرفته است و به زودی قرارداد تجاری سودآوری بین طرفین در حوزه دارو منعقد خواهد شد و قطعا امضای این قرارداد نیز انجام خواهد شد. اولین اقدام عملی و موثر در این تفاهم نامه باشد.

وی ادامه داد: در گام دوم منتظر معرفی نمایندگان شرکت بازرگانی راشا در ۵ کارگروه دیگر هستیم تا همانند کارگروه های حوزه و دارویی که ارتباط به بهترین نحو و سودآوری برقرار شود. نتایج به دست آمده، اقدامات و توافقات موثر می تواند با پیگیری مطلوب در سایر بخش ها اجرا شود. .

پیمان پاک با دعوت از مدیر شرکت راشا بازرگانی برای بازدید از ایران برای بازدید از امکانات و مناطق خاص و برگزاری نشست مشترک برای بررسی توافقنامه طرفین، تصریح کرد: آمادگی کامل خود را برای ایجاد بستر تجاری بین دو طرف اعلام می کنیم و استقبال می کنیم. این مسئله. زیرا این موضوع برای توسعه پلتفرم پیگیری و جدی گرفته می شود. همچنین با موسسات بانکی روسیه برای تامین مالی برخی همکاری های مشترک ایران و روسیه به توافق رسیدیم که اتفاق ارزشمندی است.

در پایان این نشست، الکسی ریپیک، مدیرعامل شرکت راشا بیزینس روسیه با تایید این موضوع که همکاری تجاری با ایران برای ما در اولویت است، گفت: در خصوص بحث کارگروه، هفته آینده جلسه ای برگزار و نمایندگان خود را در این زمینه معرفی خواهیم کرد. این. حوزه. قطعا اجرای هرچه بهتر این تفاهم نامه و جلسات می تواند به بهترین همکاری تجار و شرکای ما در ایران و روسیه کمک کند.