تیم هورتونز می خواهد دعاوی ردیابی موقعیت مکانی را با قهوه و دونات حل و فصل کند


تیم هورتونز موافقت کرده است که چندین شکایت دسته جمعی را که این شرکت را متهم به ردیابی مکان مشتریان از طریق برنامه خود بدون رضایت می کند، حل و فصل کند. در تسویه حساب پیشنهادی که نیاز به تایید قاضی دارد، مشتریان واجد شرایط در کانادا یک نوشیدنی گرم و شیرینی رایگان دریافت خواهند کرد. به عبارت دیگر، در ازای اطلاعات موقعیت مکانی شما، رستوران های زنجیره ای به شما یک قهوه و یک دونات می دهند.

این شرکت در ایمیلی به مشتریان اعلام کرد که تمام داده‌های موقعیت جغرافیایی جمع‌آوری‌شده از آنها را بین ۱ آوریل ۲۰۱۹ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰ حذف می‌کند و به فروشنده شخص ثالث رادار Labs می‌گوید که همین کار را انجام دهد. تحقیقات مقامات حریم خصوصی کانادا در ماه گذشته نشان داد که برنامه تیم هورتونز هر چند دقیقه یک بار مکان کاربران را ردیابی و ضبط می کند، حتی اگر آنها برنامه را باز نکرده باشند. تحقیقات نشان داد که شرکت و آزمایشگاه های رادار رضایت کافی کاربر برای آن سطح از ردیابی را ندارند.

تیم هورتونز هیچ اشتباهی را اعتراف نکرده است و گمان نمی رود از داده ها سوء استفاده کرده باشد. او همچنین از انجام اقدامات انضباطی خودداری کرد.