جایزه ملی کتاب کودک به آن می گویندعیسی فلاحی معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (BNA) که در کردستان وی در خصوص برگزاری جایزه ملی کتاب کودک گفت: اولین جایزه ملی کتاب کودک به همت دبیرخانه هفتمین پایتخت کتاب ایران و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان، شورای شهر سنندج، سنندج برگزار شد. شهرداری و خانه کتاب و ادبیات ایران.

 

وی ادامه داد: جایزه ملی کتاب کودک برای شناسایی و معرفی نویسندگان، مترجمان و ناشران فعال کشور در حوزه کتاب کودک در سه گروه مولفان، مترجمان و مصححان برنامه ریزی شده است.


نماینده فرهنگ و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با اشاره به هدف از برگزاری این جایزه ملی، تصریح کرد: ارتقای کیفی کتاب های کودک و نوجوان، حمایت از شاعران، نویسندگان، مترجمان. ، تصویرگران و ناشران، شناسایی و کادربندی آثار ارزشمند و معرفی آن به مخاطب و جلب توجه عموم به موضوع کتاب و کتابخوانی از اهداف اصلی برگزاری جایزه کتاب کودک است.


فلاحی افزود: یکی از مهم ترین راه های تشویق کودکان و نوجوانان به کتابخوانی و عادت دادن به این گروه کنجکاو به کتابخوانی، برپایی نمایشگاه های کتاب، رونمایی از کتاب های مهم و تاثیرگذار، برگزاری جشنواره های کتاب با حضور نویسندگان مشهور و برپایی آن است. امضاها جشنی با حضور نویسندگان مشهور و تشویق بهترین نویسندگان، شاعران، تصویرگران و ناشران در این زمینه.وی در خصوص فعالیت های کتاب و کتاب خوانی در استان کردستان خاطرنشان کرد: دبیرخانه هفتمین پایتخت کتاب ایران علاوه بر برگزاری جایزه ملی کتاب کودک و حضور فعال در سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران و بزرگداشت روز سنندج نیز از دیگر برنامه های این جشنواره است. برنامه ها و فعالیت های قابل توجهی در سال جاری، حزب تدارک دیده است که از مهمترین فعالیت ها می توان گفت که نقد و بررسی منظم کتاب های تازه منتشر شده، رونمایی از کتاب های افراد مشهور عرصه فرهنگ و هنر و اهدای کتاب به حومه سنندج و افتتاح تعاونی کتابخانه در نایسر سنندج.فلاحی افزود: این جایزه در سه بخش داستان و ترجمه، شعر و بخش آخر شامل تصویرگری کتاب کودک است.نماینده فرهنگ و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با اشاره به وضعیت شرکت در این جایزه ملی یادآور شد: کتاب های کودک باید در سال ۱۴۰۰ منتشر شود و هر نویسنده ۳ عنوان کتاب ارسال کند. آثار آنها دبیرخانه


وی آخرین مهلت ارسال آثار را ۲۵ شهریور ماه سال جاری اعلام کرد و گفت: علاقه مندان می توانند آثار خود را به آدرس کردستان، سنندج، خیابان توحید، مجتمع فرهنگی و هنری صبح، سنندج، اداره کل فرهنگی هنری استان ارسال کنند. و اسلام ارشاد کردستان، دبیرخانه بنیاد کتاب هفتم ایران و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۳۲۸۵۲۶۱ تماس بگیرید.