جشنواره لوکارنو امسال بر استعدادهای لاتین و کارائیب تمرکز دارد – تئاتر آنلاین


فیلمسازی در آمریکای لاتین و کارائیب امسال در بخش “درهای باز” جشنواره فیلم لوکارنو ۲۰۲۲ مورد توجه قرار خواهد گرفت.

بخش «درهای باز» جشنواره فیلم لوکارنو که بر استعدادهای سینمایی تمرکز دارد که از سال ۲۰۱۶ در مناطق ناشناخته جنوب و جنوب شرقی آسیا ظهور کرده اند، امسال تمرکز خود را به سینمای آمریکای لاتین و کارائیب معطوف کرده است. .

امسال ۲۴ کارگردان در این بخش معرفی می شوند که ۱۵ نفر از آنها کارگردان زن هستند. احمق کریستینا براخان فیلمساز اکوادوری یکی از اینهاست کارگردان است چه کسی در سال ۲۰۱۶ با اولین فیلم خود «آلبابرنده جشنواره روتردام-سانباستین شوید. یانیلیس پرز و همچنین مستند «جفریاو برنده جایزه دیسکاوری در جشنواره فیلم تورنتو شد و از دیگر کارگردانان این رده است.

مایکل لابارکا قهرمان پایه سینه تین ۱۰۱۶ ن و مائوریسیو اسکوبار که با فیلم «نامرئی ها» درباره پدیده مهاجرت داخلی در گواتمالا درخشید، فیلمسازان دیگری نیز در این دوره حضور داشتند.

گروه اول از ۲۲ تا ۲۹ جولای در یک برنامه آنلاین و سپس به صورت حضوری از ۴ تا ۱۰ آگوست با کارشناسان صنعت در جشنواره لوکارنو شرکت خواهند کرد. اثر متقابل آنها پرداخت می کنند.

این برنامه ها از طریق کارگاه تولیدکنندگان درهای باز، کارگاهی برای تولیدکنندگان خلاق اجرا می شود. امسال کارگردانانی از جمهوری دومینیکن، بولیوی، کاستاریکا، اروگوئه، کوبا، برزیل، شیلی، گواتمالا، آرژانتین، اسپانیا، نیکاراگوئه، السالوادور، اکوادور، هائیتیرو و جامائیکا در این رویداد شرکت کنید.

جشنواره فیلم لوکارنو از سال ۱۹۴۶ هر ساله در لوکارنو سوئیس برگزار می شود و چهارمین جشنواره معتبر فیلم اروپایی پس از جشنواره های کن، ونیز و برلین است.

هفتاد و پنجمین دوره این جشنواره از ۱۲ تا ۲۲ مردادماه (۳ تا ۱۳ مرداد) برگزار می شود.