حضور ایرانسل در رویداد هوشمندسازی توزیع گاز


ایرانسل با شرکت در پنل ویژه اولین رویداد «توسعه همکاری های دانش بنیان در استقرار هوشمندسازی سامانه های توزیع گاز طبیعی» ضمن ارائه آخرین دستاوردهای خود در حوزه هوشمندسازی از جمله پلتفرم های کنترل و مدیریت هوشمند. کنتورهای گاز نیز در پنل های ویژه مربوطه شرکت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرآنلاین، این رویداد شامگاه دوشنبه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۱ در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و با هدف ارائه توانمندی های شرکت های دانش بنیان در حوزه هوشمندسازی انرژی و تعامل مستقیم آنها برگزار شد. . با همکاری دستگاه‌های دولتی از جمله شرکت ملی گاز ایران با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، وزیر نفت، معاون رئیس‌جمهور علمی و فناوری، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران برگزار شد. ، و چند تن از نمایندگان کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی.

«کنتورهای هوشمند»، «زیرساخت‌های انتقال داده»، «سکوهای تجزیه و تحلیل داده‌ها» و «الزامات، مقررات و مقررات» از مهم‌ترین موضوعات مورد بحث در این رویداد هستند.

این رویداد در دو بخش نمایشگاه و ارائه برگزار شد. در بخش نمایشگاه، شرکت‌های فعال در زنجیره ارزش هوشمندسازی و سنجش هوشمند، قابلیت‌ها و محصولات خود را به نمایش گذاشتند. یکی از مهمترین محصولات ارائه شده در این بخش، پلتفرم کنترل و مدیریت هوشمند کنتورهای گاز ایرانسل مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا (NB-IoT) است که طراحی و پیاده‌سازی آن حاصل همکاری ایرانسل با بخش‌های دانشگاهی است. ، شرکت کنتور سازی اکباتان و شرکت فناپ زیرساخت است.

ایرانسل در پنل ویژه این رویداد مهم ترین دغدغه ها و پیشنهادات خود را در زمینه الزامات، زیرساخت ها و مقررات حوزه اطلاعات ارائه کرد.

مدیر فروش ایرانسل در این پنل با بیان اینکه ایرانسل اولین شرکتی بود که شبکه مبتنی بر فناوری NB-IoT ارائه کرد، گفت: متأسفانه قبلاً به دلیل چنین مسائلی هزینه تهیه تجهیزات سخت افزاری توسط شرکت ارائه می شد. در سازوکارهای داخلی شرکت، آمادگی لازم در بازار برای استفاده از این خدمات صورت نگرفت. وی در عین حال افزود: البته ایرانسل این خدمات را در قالب هات اسپات در اختیار شرکت های متقاضی قرار داده است و در مرحله بعدی توسعه خواهد یافت.

وی همچنین به مشکلاتی در حوزه نظارتی این حوزه اشاره کرد و گفت: اکنون در بحث اینترنت اشیا و مطالعه از راه دور، در حوزه هایی مانند قوانین ثبت سیم کارت، شماره گذاری، مالکیت و… موارد قانونی و خلأ وجود دارد. طرفین – طرف های ذیربط با ورود به آنها باید موانع و خلأهای قانونی موجود را برطرف کنند.

هوشمندسازی خدمات شهری یکی از الزامات زندگی امروزی در مدیریت منابع و انرژی و ارائه خدمات جدید شهری است. استفاده از راهکارهای شهر هوشمند نقش موثری در پیشگیری از خطرات ناشی از تخریب محیط زیست و تغییرات آب و هوایی دارد و یکی از مشوق های اصلی جامعه جهانی برای ساخت دستگاه ها و دستگاه های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا است. دو برابر انگیزه دولت برای رفتن به شهرهای هوشمند. .

راه حل های مبتنی بر اینترنت اشیا مانند نظارت بر آب، هوا و خاک در مناطق شهری و کنترل میزان آلاینده های شهری و صنعتی به پاکسازی محیط کمک می کند. در این زمینه شهرهای هوشمند توانسته اند تولید گازهای گلخانه ای را تا ۲۰ درصد کاهش دهند.

مشکل حمل و نقل و ترافیک شهری نیز معضلی ناشی از افزایش جمعیت شهری است که مدیریت هوشمند حمل و نقل و ترافیک در شهرهای هوشمند مورد توجه قرار گرفته است. استخراج الگوهای ترافیکی، تشخیص رویدادها و تصادفات به صورت لحظه ای، پیش بینی تغییرات الگوی ترافیک و … از وظایف این سامانه است.