حضور هیات مدیره شرکت تعاونی کفاشان تهران نماینده برند صنعت چرم – منطقه آزاد انزلی قطب صنعت چرم کشور خواهد بود.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آنلاین – روابط عمومی و مدیریت امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، در پی نشست معاونان اقتصادی و بندری سازمان و هیات مدیره تعاونی کفاشیان دست دوز تهران. و مدیر برند صنعت چرم کشور که چندی پیش در دفتر نمایندگی این سازمان در تهران برگزار شد. اعضای هیئت مدیره این تعاونی و تعدادی از نمایندگان برندهای صنعت چرم کشور جهت مشاوره و امکان سنجی نحوه حضور و بهره مندی از مزایا و معافیت های قانون و فرصت های موجود از منطقه آزاد انزلی بازدید کردند. بندر سازمان و بازدید از امکانات زیرساختی مجتمع بندری کاسپین، فاز تجاری و گردشگری منطقه، با رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه عیسی فرهادی با اشاره به راهبرد سازمان متبوع خود در اجرای سیاست اقتصادی مقاومتی و اصل ۴۴ قانون اساسی که منجر به تبدیل منطقه آزاد انزلی به قطب صنعت پوشاک کشورمان شد، به ارائه تحلیلی پرداخت. وی به ظرفیت نادر این حوزه در حوزه کریدورهای بین المللی به ویژه مسیرهای ترانزیتی چین – قزاقستان – ایران و شمال – جنوب که به ترتیب مسیرهای تجاری بین چین و ایران و غرب آسیا و روسیه و هند هستند، پرداخت. ، و اظهار داشت: علاوه بر مزیت های رقابتی این منطقه در زمینه ترانزیت و مزایای قانونی و اعمال تخفیف و بسته های حمایتی برای سرمایه گذاران مولد و صادرات محور؛ عزم جدی اتحادیه اقتصادی اوراسیا و به ویژه روسیه برای توسعه متقابل مهم است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی حضور سرمایه گذاران مختلف در حوزه زیرساخت های بندری و لجستیکی در این منطقه را مهر تاییدی بر افق های روشن منطقه آزاد انزلی در روابط اقتصادی فرامنطقه ای ارزیابی کرد و اظهار داشت: حضور سرمایه گذاران مختلف در حوزه زیرساخت های بندری و لجستیکی در این منطقه مهر تاییدی بر افق های روشن منطقه آزاد انزلی است. صنعت چرم کشورمان با قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای که دارد نتایج بسیار خوبی در زمینه صادرات، کسب درآمد ارزی و اشتغال‌زایی، تکمیل کننده صنعت در این حوزه و همراهی با حمایت و استقبال این سازمان، در نتیجه تامین خام مواد مورد نیاز صنعت چرم از کریدور فوق الذکر تا ایجاد فروشگاه و برگزاری نمایشگاه و حمایت از صادرات به بازار اوراسیا و کشورهای منطقه در این فرآیند حمایتی گنجانده شده است.

احمد شیعه، مدیرعامل تعاونی پینه‌دوران استان تهران گفت: این تعاونی دارای ۲۴۵۰ کارگاه فعال با نرخ اشتغال حدود ۶۰ هزار نفر است که در سال‌های اخیر برای چند زن خانه‌دار انزلی شغل ایجاد کرده است. منطقه آزاد وی از آینده ای روشن گفت و افزود: صنعت چرم با قابلیت ایجاد ارزش افزوده در کشور ما به یک صنعت هنری با قدمت چند هزار ساله تبدیل شده است که با وجود همه سختی ها و مشکلاتی که دارد در حال رقابت با ترکیه است. . و برندهای ایتالیایی و افق هدف در مسیر تعامل با سازمان منطقه آزاد انزلی بر اساس تامین مواد اولیه مرغوب مستقیم از مبدا کریدور منطقه، تامین فروشگاه و صادرات و تولید محصولات متنوعی در حال تولید در میان اعضای تعاونی و برندهای مطرح کشور سازنده منطقه آزاد انزلی این مرکز صنعت چرم کشورمان است.