حفظ القرآن دسا سها به عضویت صندوق اعتباری هنر درآمدبه گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ که به تازگی به عنوان نماینده دولت به استان اردبیل رفته است. سفر به استان در ادامه سفر یک روزه در روستای القرآن «صحا» شهرستان نمین در جمع قاریان و حافظان قرآن این روستا حضور یافت.

وزیر فرهنگ در این دیدار بر حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالان قرآنی تاکید کرد و گفت: تمامی حافظان و قاریان قرآن روستای “صحا” به عضویت صندوق اعتباری هنر در می آیند. از خدمات این صندوق بهره مند شوند.

اسماعیلی با بیان اینکه کل منطقه اردبیل دارای شأن مکتب اهل بیت و امام حسین (ع) است، گفت: روستای سها به دلیل بهره مندی از ده ها قاری و حافظ قرآن، روستایی خاص محسوب می شود.

در این جلسه وزیر فرهنگ در پاسخ به درخواست ثبت روستای صحا به عنوان روستای قرآنی، یکی از وظایف شورای فرهنگی کل کشور دانست و قول مساعدت لازم را در این زمینه داد.

وی ادامه داد: اساس ما در دولت انقلابی این است که در اقصی نقاط کشور حضور داشته باشیم و چالش ها و مشکلات نقاط مختلف را بشناسیم.

یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: روزی که امام راحل پرچم انقلاب را به اهتزاز درآورد، هیچکس تصور نمی کرد که شاه با ۶۲ هزار مستشار آمریکایی از کشور اخراج شود، اما این . به برکت وجود مردم و با تکیه بر نهضت کربلا اتفاق می افتد. امروز با پرچم آیت الله رئیسی و با حضور مردم راه پیروزی انقلاب طی می شود و همه مشکلات برای مردم حل می شود.

ادای احترام به شهدای روستای انقلابی نیارق
همچنین محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در اولین سفر استانی خود به استان اردبیل با حضور در یادواره شهدای روستای نیارق به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی این روستا ادای احترام کرد.

لازم به ذکر است روستای نیارق در سی کیلومتری اردبیل یکی از روستاهای پیشگام نهضت انقلاب اسلامی در استان اردبیل است که در ۲۷ دی ماه ۵۷ همزمان پنج شهید و ۱۹ جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرد. .